Založ si blog

Dych pravdy 3. – Katkine narodeniny. . .

 

Katka žiariaca úsmevom, rozdávajúca dobrú náladu vždy a všade. Milujúca zvieratá, zachraňujúca túlavé mačky i psy, hľadala im zakaždým dobrý domov. Zbožňujúca deti – a ony zbožňovali ju, pretože deti cítia, kto má láskavé srdce a nepredstiera.

Hej, práve ona mala včera narodeniny.

 

Katka a trnavská nemocnica…

Narodila sa v trnavskej nemocnici.

V tej nemocnici pracovala ako dobrovoľníčka, navštevovala na oddelení choré deti –  a patrila tam medzi najlepších dobrovoľníckych pracovníkov. Bola jednou z prvých dobrovoľníčiek a pracovala viac ako tri roky. Až do svojej smrti.

Po operácii slepého čreva v trnavskej nemocnici pred pár mesiacmi zomrela.

 

Narodeniny, ako by nemali byť…

Narodeniny nášho dieťaťa sú vždy jedinečným dňom. Zháňanie toho pravého darčeka, ktorý rozbúcha dieťaťu srdce. Radosť v detských očiach. Sviečky na torte. Plány a sny dieťaťa, s ktorými sa nám  zdôverí. Jeho úspechy, aj starosti a žiale. A vynorí sa nám pred očami okamih, kedy sme ho držali po prvý raz v náručí – žiadna mama sa neubráni takej spomienke v deň narodenín svojho dieťaťa.

Lenže my, mamy detí mŕtvych vinou lekárov, máme aj iné spomienky, tiež jedinečné – ako čas života nášho dieťaťa skončil. A paradoxne nie sú najbolestnejšie tie dni, kedy naše dieťa zomrelo, ale práve deň jeho narodenín. Lebo mohlo žiť. Lebo malo život pred sebou. Lebo mu už nikdy nezapálime sviečky na torte a nebudeme vidieť, kam vedú jeho kroky životom, Už nikdy nás neobjíme a nepovie „mama“.

 

Zostáva za nami v živote stopa…

Vždy znovu a znovu si túto vodičkovskú múdrosť pripomínam. Stopa vznikne  – a už nikdy sa nestratí. Katkina stopa životom vyžaruje lásku a dobro. Žije v spomienkach mnohých ľudí svojimi skutkami. Pomáhala nezištne. Zachránila život i týmto dvom kýmsi vyhodeným psíkom a našla im láskavý domov.

Jej život však ktosi svojou nezodpovednosťou ukončil.

 

 

Spomienkovo…

O ľuďoch, ktorí venujú svoj voľný čas iným, sú obetaví a láskaví, sa hovorí, že majú zlaté srdce. Katka bola presne taká. Ohlasy na sociálnych sieťach z jej života i po smrti hovoria o jej dobrote, optimizme, energii, obetavosti, schopnosti povzbudiť a rozosmiať, o jej láske k životu a ľuďom…

Azda najvýstižnejšie sú podľa mňa slová koordinátorky dobrovoľníkov KDN, v rámci nich Katka chodievala pomáhať deťom do trnavskej nemocnice:

 

„Svet je bez nej oveľa smutnejšie miesto“ povedala…

 

 

Elena     30.9.3019

 

P.S:: Venované Katke a jej mame Dagmarke…

Fotografie sú z rodinného albumu a uverejnené so súhlasom rodiny.

 

 

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Iba 8. – Chcem, aby Zelenskyj. . .

05.07.2022

Ach, Zelenskyj mi pripomína filmového hrdinu. A rada by som sa s ním porozprávala… Aj jeho komunikačný štýl v dnešnom blogu preberiem. Myslím to úplne vážne. Je ale dôležité, aby ste videli kus príbehu pre pochopenie týchto mojich slov… Životné skúsenosti nám pomáhajú zmúdrieť. Ja napríklad nielen na základe skutkov, ale už i na základe slov dokážem [...]

Iba 7. – Veď nám dajte, veď sa postarajte. . .

04.07.2022

Zelenskyj je prefíkaný. Jeho víťazné ťaženie proti Rusku je kamuflované tým, že už i podľa našich médií Rusi obsadzujú čoraz viac ukrajinského územia https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/632532-online-klucove-boje-o-lysycansk-rozhodne-sa-do-dvoch-dni/ A vraj ho už aj dobyli. [...]

S-300

Aj týmito zbraňami pomáha Západ Ukrajine v boji proti Rusku

05.07.2022 14:00

Ukrajina potrebuje pre boj s Ruskom zbrane zo Západu. Prichádzajú húfnice, tanky, protivzdušné systémy či drony.

Policajné oddelenie

Opitý muž narazil autom do dverí policajného oddelenia v Medzilaborciach

05.07.2022 13:41

Vozidlo, ktoré muž riadil, mu nepatrilo.

Ladislav Kukolík

Lunter: Strategické podniky krvácajú, treba im pomôcť

05.07.2022 13:19

Energetická kríza ohrozuje fungovanie veľkých závodov, ktoré zamestnávajú stovky ľudí. Banskobystrická župa vyzýva vládu, aby zakročila.

Romania NATO Chief

Spojenci podpísali prístupové protokoly Fínska a Švédska o vstupe do NATO

05.07.2022 12:01, aktualizované: 12:19

Na tlačovej konferencii v Bruseli to oznámil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,368
Celková čítanosť: 6617461x
Priemerná čítanosť článkov: 2795x

Kategórie