Odpovede 6. – „Konšpirátori“ už nie sú konšpirátormi. . .

Konšpirátori, šíritelia nepravdivých a vymyslených informácií, hoaxov a účelových klamstiev – tak médiá titulovali tých, ktorí sa vyjadrovali ku pôvodu najnovšieho koronavírusu, spôsobujúceho epidémiu úmrtí v Číne. Dostal názov Covid-19, vraj úplne nediskriminačne, aby si ho ľudia nespájali s Čínou. Ja si myslím, že s Čínou si ho spájať treba, a že by sme si to mali pripomínať. Ja ho budem cielene tak označovať. Vysvetlím v tomto blogu, že prečo.

 

Konšpirátori…

Ako konšpirátori boli médiami titulovaní všetci, ktorí sa opovážili zauvažovať o nie prirodzenom pôvode čínskeho vírusu. Nuž, dnes by sa im mali ospravedlniť. Článok v pluske potvrdzuje to, čo niektorí hovorili už dávnejšie, a síce, že ten vírus nie je celkom prirodzene netopierí, ale tak trochu laboratórne umelý

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/povod-koronavirusu-je-zrejme-odhaleny-cina-prichadza-specialnym-liekom-starym-2000-rokov?

 

Nevedeli sa zhodnúť  konšpirátori, či Čína alebo Amerika ho vypustila do sveta…

Dôvody sa dali nájsť pre obe strany, ajajaj. Nakoniec spomenutý článok ukazuje, že zrejme za to môže laboratórium priamo v čínskom meste Wu-chan, kde nákaza vznikla. Akosi to zrejme preniesol personál toho laboratória údajne vonku – nuž to je na trestné stíhanie s verejnou popravou vinníka. Podľa mňa Čína už aj bude vedieť zdroj, kto z pracovníkov laboratória možno naozaj bol prvým chorým…

K situácii vyvstáva celý rad otázok – a netýkajú sa len Číny podľa mňa.

 

Výskumníci všetkého druhu…

Čím viac o kadejakých výskumoch a ich realizácii v praxi viem, tým akosi čoraz menej si ich vážim.

Pred časom som riešila výskumy, ktoré realizujú na medveďoch rýchlokvasení výskumníci u nás. Pripadá mi, že treba dostať peniaze na výskum, nakvačiť na malé medvede obojky, a potom sa nestarať, kedy a ako sa bolestne udusia – veď skúmame, nie?

Vidím, že podobne to funguje i vo vzťahu ku ľuďom – vonkoncom sa mi nepáčia tieto „vedecké výskumy všetkého druhu“.  Kto asi tak potrebuje robiť pokusy s vírusmi s prenosom zvieratami (a otvorene – myslím, že v tom laboratóriu bolo realizované i jeho mutovanie, patogenizácia – neverím v prirodzenosť toho deja, a to som hodne naivný človek, a verím dokonca aj predpovediam počasia!)??? Nie, nepáčia sa mi tieto laboratórne hokusy-pokusy, ktoré plodia nové zbrane, a hľadajú dookola len spôsoby, ako rýchlejšie zabíjať a viac zabíjať a s väčšou spoľahlivosťou a brutalitou zabíjať… Písala som v blogu nedávno, že sme mali radšej sedieť v jaskyniach a kresať oheň pomocou drievok či kremeňov. Myslím si to – boli by sme šťastnejší, a nebalansovali by sme ľudstvo na pokraj vyhubenia svojimi „technicky vyspelými vynálezmi“.

 

Bezpečnosť občanov pri tých hokusoch-pokusoch všetkého druhu…

Pripadá mi úplne padnuté na hlavu  mať v 11-miliónovom meste laboratórium na skúmanie vírusov akéhokoľvek druhu. Také zariadenia by mali byť na miestach odľahlých od civilizácie, s dôkladnou výstupnou kontrolou a očistou zamestnancov. Myslím, že nemať spoľahlivý personál v takom laboratóriu, kde sa robí nebezpečný výskum, je pohroma. Aj sa to ukázalo – lebo veď obetí je už teraz neúrekom, a pribúda ich deň za dňom.

Dokáže štát (a je jedno ktorý štát na svete) pri takej práci zaistiť bezpečnosť svojich občanov? A aj ľudí na celom svete (lebo veď ako vidíme následky sa šíria medzi krajinami i kontinentmi veľmi rýchlo)???!!

 

 

Čínsky vírus Covid-19…

Otvorene prehlasujem, že neverím čínskym medializovaným  údajom o počtoch chorých a mŕtvych – obsadzujú hotely, všetky voľné plochy, robia až bezohľadné karantény – zaistia kladkou chorých ľudí a ich rodiny v bytoch na dva týždne bez potravín a starostí o ich osud. Dezinfikujú a dezinfikujú, karanténujú a karanténujú. Zapojili vojenských odborníkov. Robia zúfalé opatrenia – naozaj si myslíte, že by ich robili pre doteraz nejakých 1800 mŕtvych a pár desiatok tisíc chorých v Číne, v ktorej len v tom jednom meste žije viac ako 11 miliónov ľudí?

Neviem, čo na to povedať, lebo zomrelo kvôli tomu už doteraz veľmi veľa ľudí – a je otázne, koľko ich ešte zomrie celosvetovo, intuitívne neverím tým štatistikám.

(Pripomínam, že svetom kolujú niektoré vírusy, ktoré tiež pôvodne vznikli v Číne (SARS, MERS) a doteraz zabíjajú vo svete ľudí v rámci „bežných chrípkových ochorení“.  Len sme im už prestali venovať pozornosť, hoci i u nás na ne zomierajú ľudia občas. Médiá ich spomínajú len v súvislosti s čínskym vírusom Covid -19, že predsa načo sa báť až tak toho vírusu, veď i na toto zomierajú ľudia, a koľkí každoročne. No prečo by sme nemali zauvažovať o ich skutočnom pôvode?! Pri tých predošlých vznikali škody bez prenosu na ľudí, a tak by som skôr uverila verzii, že šlo o snahu hospodársky poškodiť Číne. Teraz mi pripadá, že tu ktosi experimentoval s tými pôvodnými dvomi a ich kmeňmi, lebo genetická podobnosť čínskeho vírusu Covid-19 je s nimi. Rozhodne si nemyslím, že je to len o výskyte zvierat v blízkosti ľudských obydlí a hygiena na trhoviskách so zvieratami, Číňania v laboratóriu pracovali s tým vírusom).

 

Kto to zaplatí?

Životy ľudí sú nezaplatiteľné. A materiálne škody budú tiež riadne vysoké. Už sú, a ešte aj budú. Mali by ľudia, ktorých blízki zomrú v dôsledku tejto spúšťajúcej sa pandémie, žalovať Čínu? Alebo toho priameho šíriteľa infekcie, ktorý ich infikoval – aby sa ľudia naučili správať ohľaduplnejšie, ak sú chorí a neliezli do verejnej dopravy, reštaurácií, škôl a na rôzne verejné podujatia?

Je otázne, čoho sa ešte v súvislosti s tou spúšťajúcou sa pandémiou dočkáme. Jedinou šancou je vytvorenie lieku z protilátok ľudí, ktorí prekonali vírus. Ale v akých množstvách ho sú schopní výrobcovia vyrobiť? Zrejme nie pre státisíce či milióny ľudí.

Každopádne, „konšpirátori“, ktorí ste tiež od začiatku poukazovali na pravdepodobný súvis laboratória vo Wu-chan s nákazou, dočkali ste sa potvrdenia pôvodných úvah.

 

Elena   18.2.2020

Aááá 11. – Humanita a la Václav Havel. . .

25.03.2026

Kadečo o Havlovi by sme mohli pospomínať. Každý z nás si zrejme pamätá čosi iné o ňom. Ja teda – okrem kecov ako nám komunisti klamú, pretože strašia nezamestnanosťou no a to vôbec, ale vôbec nie je pravda – mám v živej pamäti hlavne jeho táranie o humanitárnom bombardovaní, hoci neskôr autorstvo k tomu výroku popieral [...]

Aááá 10. – Nepoznáš peklo, zlatko?

25.03.2026

Bolo somárovi dobre, šiel sa šmýkať na ľad – hovorí známe slovenské príslovie. Škoda že ho nepoznajú všetci, možno by si niektoré kroky rozmysleli. Ale ktovie, keď ide o somára… No a tak sa môžeme dočítať, že zatiaľ neznámy páchateľ odcudzil osobné údaje skupiny občanov, ktorí paradoxne odmietli poskytnúčť svoje osobné údaje na lustrovanie za [...]

Áááá 9. – Darebná babička a iné príbehy. . .

25.03.2026

Podivné príbehy píše život. A podaktoré médiá z nich spravia ešte podivnejšie. Príbeh o darebnej babičke vám teraz poviem – no a pravdaže i o chuderke Viktórii a chudákovi Vladimírovi… Začnime tým príbehom o chuderke Viktórii. Takmer štyridsiatnička, ktorú prichytili kradnúť v košickom Kauflande, argumentovala tým, že bola hladná a preto kradla. [...]

Emily Gregoryová

Ďalšia rana pre Trumpa. V obvode, kde leží jeho sídlo, vyhrala demokratka bez skúseností. Som v šoku, odkázala

25.03.2026 18:30

Emily Gregoryová získala kreslo, ktoré doteraz držali republikáni.

vrazda policia

V Banskej Bystrici po útoku sekerou zomrel 51-ročný muž

25.03.2026 18:13

Polícia podozrivého z vraždy zadržala.

SR MV MZ Šaško Šutaj Eštok Drogy TK BAX

Vnútro prepusteným upratovačkám pribalí štedrejšie odstupné, niektorým ponúknu inú pozíciu

25.03.2026 17:52

Niektorým ponúkli prácu u externého poskytovateľa služieb.

Rudolf Huliak

Huliak nevzdáva boj s Kováčikom. Varuje delegátov pred schvaľovaním ďalšej pôžičky a likvidáciou futbalu

25.03.2026 17:50

Minister varuje, že ak delegáti schvália ďalšiu pôžičku a založia majetok v prospech banky, hrozí im priamy zákonný postih.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,359
Celková čítanosť: 11741961x
Priemerná čítanosť článkov: 3496x

Kategórie

Archív