Založ si blog

Kde bolo 7. – Tri vianočné priania. ..

Zvianočnieva sa. Tento čas nás posypáva láskou a láskavosťou. Predstavujeme si svet idylicky, s pevnými putami vzťahov medzi ľuďmi a radostným zvonením rolničiek.

A tak sa o to viac môjho srdca dotýkajú správy, ktoré sú kruté.

 

Niektoré sa týkajú starých ľudí…

Začiatkom mesiace článok už druhej potvrdzujúcej kontroly písal o desivých praktikách personálu v DSS v Prievidzi

https://www1.pluska.sk/regiony/starcekov-privazovali-nemohli-napit-zistila-to-dalsia-kontrola-prievidzskom-domove

a včera sa prevalila správa o zariadení v Leviciach

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/572493-klienti-dss-zili-v-otrasnych-podmienkach-bez-dostatku-jedla/

Ozýva sa vo mne zasa raz otázka, ako to je skutočne vo všetkých tých zariadeniach kde sú starí, chorí, či psychiatrickí pacienti. A tiež v čase vianočnom úvaha o dvojtvárach – namaľujú si hubu pri odchode z práce a vylezú von ako „úplne nový človek, rozdávajúci láskavosti všade okolo seba“? Akosi tomu neverím.

Nenadchýna ma robotizácia spoločnosti, ale i tak si myslím, že im by bolo zrejme bezpečnejšie s robotickou obsluhou, ako s takýmto personálom, ktorý obmedzuje ich potreby a týra ich. Moc a moc si prajem, aby všetci tí ľudia boli v bezpečí, a nemohol im nikto ubližovať.

 

Niektoré sa týkajú zvierat…

Spomenula som v blogu prípad pána Gabriela, ktorý sa stal populárnym i v Česku  lebo údajne sa svojho psa zbavil tým, že ho prešiel autom. Ďalší článok Blesku ale uvádza, že pán psa dobil palicou a tak ho dal doraziť

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/664263/gabriel-nabizel-nechteneho-psa-za-odvoz-v-navalu-vzteku-ho-pak-zbil-tyci-a-nechal-dorazit.html

Potvrdzuje sa to, čo  som písala v blogu https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/12/14/kde-bolo-tam-bolo-9/

že pán Gabriel môže previesť kadečo zrejme. A ak ho prešetruje polícia, okamžite by ho mala monitorovať i sociálka – kvôli dcére.

Je priveľa zvierat, ktoré trpia bez domova či v osadách či u nezodpovedných majiteľov. Moc a moc si prajem, aby všetky zvieratá boli v bezpečí a mali domov plný lásky.

 

Oba tie prípady majú niečo spoločné – nemali by sme sa len prizerať zlu a mali by sme proti nemu zavádzať bezpečnú ochranu. Nikdy nedokážeme predvídať všetky zlé činy, no mali by sme vytvoriť systém zodpovednosti – ak niekto týra bezbranných ľudí v DSS, tak už nikdy by nemal pracovať v podobnej oblasti, jednoducho doživotne by mal mať zákaz, A človeka čo spáchal nejaký takýto čin (utýral zviera, týral zanedbávaním klientov v DSS) by automaticky mal štát monitorovať prostredníctvom sociálky aspoň rok vo vzťahu ku starostlivosti o jeho vlastné deti pravidelne raz týždenne, aj povinnú dlhodobú terapeutickú starostlivosť by mal taký páchateľ povinne dostať.

 

A uvažujem aj o tom, ako sa v systéme desivo fungujúcom zachováme. Ak človek nastúpi do takej DSS, začne to po krátkom čase pokladať za normálne? Alebo len ticho trpí, lebo nemôže prísť o prácu? Kde sú hranice našej ľudskosti a odvahy postaviť sa zlu?

 

Moja večná dilema – boj dobra a zla. Hej, viem že keby nebolo zla, tak by sme si cenu dobra neuvedomovali. No i tak moc a moc prajem každému z nás v srdci o kvapku dobra viac.

 

Elena

 

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Finančná správa rozložila skupinu nelegálnych výrobcov cigariet na východe SR

28.11.2022 09:49

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že škoda je 6,2 milióna eur. Ide o najväčší zásah proti tejto trestnej činnosti od roku 2018.

Bernard Bober

Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

28.11.2022 09:40

Témou rokovaní bude aj budúcnosti Európy a hodnotové základy EÚ, ako aj pomoci cirkvi v dôsledku vojny na Ukrajine.

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56, aktualizované: 09:44

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227651x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie