Založ si blog

Kde bolo 6. – Matovič má ešte stále pravdu. . .

Pokračujem v sľúbenej analýze z minulého blogu.

 

Nitrianska nemocnica hľadá desiatky dobrovoľníkov ako pomocných sanitárov. Potrebné je opatrovať chorých.

Čo myslíte, koľko ľudí sa prihlásilo? Kto to bude robiť? Nemôžeme kvôli výpadku pracovníkov zavrieť všetko, kde nebude dosť ľudí, tak ako sa obmedzili spoje SAD v Poprade. Na rade budú povinné práce, vlastne už začali, len o tom neviete – vraj v našom regióne už prišlo na navelenie do práce v DSS.

 

Je trendy byť bezrúškovec a antimatovičovec.

Pellegriniho vláda by vám nepokazila Vianoce hrdo hlása nadpis článku v linku

https://www.extraplus.sk/clanok/pellegriniho-vlada-skor-vypocula-odbornikov-nepokazila-slovakom-vianoce

Čo by spravili, to nekonkretizujú detailne – len píšu, že k sprísneniu by pristúpili skôr. Takže určite by nenechali behať ľudí bez rúšok, zlatíčka. Jediný kto by vás tak nechal pobehovať by podľa mňa bol Sulík, lebo má podľa mňa nulovú empatiu a viem si predstaviť, že pri hŕbe mŕtvych padajúcich rovno na uliciach by nevzrušene skonštatoval, že to je sprievodný znak nášho ekonomického rastu.

 

Nehodnotím teraz Matoviča ako premiéra – ja sama mám nejaké skúsenosti vo vedení ľudí, ale neviem ako by som riadila štát, a dvojnásobne nie v tejto krízovej situácii. Určite by som narobila kopu chýb.

A vy tiež.

Ja teraz hodnotím len jeho výrok – štvrtkový facebookový status, a s tým sa plne stotožňujem

„Aj pandémia nás do skupín triedi. Jedni posudzujeme pandémiu podľa počtu chorých a mŕtvych … a druhí podľa počtu zavretých barov. Prvým sa druhí javia ako cynickí a neľudskí sociopati… a druhí prvých považujú za hlúpučké a trápnučké citlivky. Nuž, život je otázkou priorít a my sme pri ich výbere našťastie úplne slobodní.“

Mám úctu ku Životu. Ku životu každej živej bytosti. A kladiem si otázku, akým právom svojou nezodpovednosťou niektorí odsudzujete na smrť „len percento či dva“?

Uvažujem nad tým, ako sa niekto vyrovná s tým, že zavinil smrť svojho otca či mamy, starého rodiča, či najlepšieho kamaráta tým, že ich nakazí koronou. Podľa facebookových reakcií, v ktorých podaktorí ľahostajne vypisujú ako sa mŕtvy herec i tak zhumpľoval, ako ľudia zomierajú na kadečo,  že nezomiera veľa ľudí v porovnaní s …, a že treba rýchlo nakaziť všetkých, lebo tí čo prežijú budú mať imunitu a budú môcť konečne spokojne žiť – tak mnohí sa u nás s takou vlastnou vinou vyrovnajú úplne  ľahko.

Je to o hodnotách.

Ibaže celý život je o hodnotách – nič viac už radšej nedodám…

 

 

Elena

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Kuciak vražda vyšetrovanie Gašpar

Gašpar je na polícii v Nitre. Prišiel si prečítať spis v kauze Súmrak, vyšetrovanie ukončili

28.11.2022 10:10

Obvinení v kauze majú v nitrianskej centrále NAKA študovať trestný spis, vyšetrovanie sa totiž skončilo.

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Finančná správa rozložila skupinu nelegálnych výrobcov cigariet na východe SR

28.11.2022 09:49

Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že škoda je 6,2 milióna eur. Ide o najväčší zásah proti tejto trestnej činnosti od roku 2018.

Bernard Bober

Predseda KBS cestuje do Bruselu. Rokovať bude aj o situácii v cirkvi na Slovensku

28.11.2022 09:40

Témou rokovaní bude aj budúcnosti Európy a hodnotové základy EÚ, ako aj pomoci cirkvi v dôsledku vojny na Ukrajine.

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227745x
Priemerná čítanosť článkov: 2935x

Kategórie