Založ si blog

Bordel 7. – Brhel síce ešte nepovedal nič, ale hovorí nám veľa ten jeho prípad. . .

Celé to manipulatívne vypisovanie o Brhelovi ma už štve.

Je to smerácky zbohatlík, hodia podaktorí rukou – čo tá Ištvánová padla na hlavu, že sa ho zastáva? No je to i človek – a každý človek má nielen podľa môjho názoru, ale i podľa platných zákonov, právo na zákonný postup. Nepoznám toho pána – lenže ja kopem proti nečestnému konaniu voči komukoľvek. A akosi sa mi prestáva páčiť, ako to v slovenských basách dnes vyzerá. Médiá už píšu o jeho „komplicovi“, hoci on sám ešte nie je žiadny „páchateľ“.

A na jeho mieste by som veru tiež bola radšej v nemocnici, ako v slovenskom väzení – akosi tam ľudia prichádzajú o život. Teda samovražedne, pravdaže – ale i tak by som okamžite nepretržite a bezchybne monitorujúce kamery všade zaviedla. Bez hodinových výpadkov. Dovtedy podľa mňa nech všetci obvinení radšej v nemocniciach poležia.

 

Médiá uvádzajú, že je to oligarcha, Brhel je údajne jeden z hlavných vlastníkov v oblasti zelenej energie. Sama som proti zelenej mafii vystúpila v blogu opakovane s požiadavkou zverejniť kto sa obohacuje na lukratívnych cenách zelenej energie, ktorá je 7x drahšia ako bežná. Fotovoltickí žraloci ju mali garantovanú na 15 rokov. Ale veď ten človek nie je odsúdený – a tak novinári musia vo svojom vyjadrovaní rešpektovať platné zákony – rovnako ako ich rešpektujem ja a nevypisujem v mojom blogu meno lekárky, ktorá spôsobila smrť môjho syna Maroška, a to preukázane, keďže bola právoplatne odsúdená, dokonca na úrovni Najvyššieho súdu SR.

 

Navyše, pozrela som sa trochu – a to naozaj len trochu na veci okolo toho Brhela. No veď sa pozrite so mnou, čo môžeme vidieť.

Som zásadový človek. Píšem tento blog a i diskusné príspevky všade pod svojim menom.  Ak chce niekto so mnou komunikovať, musí tak robiť pod svojim menom, ako som napísala kedysi dávno aj v úvode ku môjmu blogu. Rovnako to dodržujem i v bežnom živote. A tu hľaďte – „Čitateľ týždňa“ píše svoj názor – a predstavte si, hneď jeho článok uverejnili. No skúste im vy svoj názor napísať – a potom pochopíte, ak vám to ešte nedošlo. Píše zjavne manipulatívne – to vám môžem s istotou potvrdiť, lebo však nejaký ten odborný výcvik mám a aj ľudsky som na manipulácie vodnársky citlivá. Takže tak – je to manipulátor, ten anonymný čitateľ, ktorý v článku uvádza, že

vyjadrenie Brhelovho právnika „Vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá momentálne v tejto trestnej veci môjho mandanta je, očakávame, že, pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi.“ Z jeho výroku je zrejmé, že navodzuje atmosféru akéhosi politického procesu, ktorý sa voči jeho klientovi vedie. Pretože právna logika, ktorou sa všetci tak radi oháňate, hovorí, že ak Brhelovi nebude zrušené obvinenie, je obeťou politického procesu. Toto jeho vyjadrenie sa dá preložiť do ľudskej reči nasledovne: Ak nezrušíte obvinenie môjmu mandantovi, budem vo verejnosti vyvolávať dojem, že môj mandant sa stal justičnou pochúťkou nejakého tajomného a neidentifikovateľného združenia alebo záhadného jednotlivca, ktorý politicky nariadil jeho popravu.

Nuž, medzi nami – otvorene – kto z vás nevidí v tých zatýkačkách politické korienky? A navyše i snahu dotlačiť kohokoľvek z nich ku tomu, aby povedať čokoľvek – preboha, aspoň niekto aspoň niečo, nám povie na Fica? Takýto dojem som nadobudla zo všetkého toho diania. Obávam sa, že i nášho škuľavého bezchvostého kocúra by zabásli, keby si mysleli, že aspoň v čomsi by Fica natrel.  A nič, stále nič, dokelu…

 

Celé to zúfalecké konanie by bolo smiešne, kebyže nie je smutné. Lebo pozerajte dobre ďalej, a hlavne uvažujte.

https://www.postoj.sk/71727/brhelovi-ludia-zostavaju-v-lukrativnej-statnej-firme-heger-s-vymenou-caka

V súčasnosti tak predstavenstvo druhej najziskovejšej štátnej firmy vedú ľudia, ktorí nemajú žiadne predchádzajúce skúsenosti s energetikou, spolu s Michalom Pokorným, ktorý bol súčasťou minulého vedenia, a tak existuje podozrenie o jeho spolupráci. Nastúpil však za vlády Ivety Radičovej, na pozícii zostal až dodnes, a to napriek viacerým výmenám vlád.

Vyzerá to teda tak, že boj s korupciou v štátnych firmách a reálna očista energetických podnikov sa zatiaľ nekoná. V priamom prenose NAKA zatkla pár známych mien a posadila ich do väzby, no výmena vedenia v mnohých štátnych spoločnostiach, kľúčová pre reálnu zmenu, už mesiace mešká bez toho, aby sa vôbec vedel dôvod.  

To je zrejme dôkaz, že Brhel spolupracoval aj s Radičovou –  čo Radičovú, všetkých si kúpil, vrátane tejto vlády asi. Ironicky to myslím, samozrejme – a píšem to tu, aby ste si uvedomili, aké zavádzajúce sú úvahy niektorých novinárov. Veď ak niekto je vo funkcii v priebehu viacerých vlád, nemusí to byť zapredanec, ale jednoducho odborník. A tak by to aj malo byť – podľa mňa je to úplne v poriadku, aby boli na svojich miestach odborníci, a nemenili sa ako špinavá bielizeň s každou výmenou vlády.

Aj samotný názov článku sa snaží vyvolať dojem, ako sa držia „Brhelovi ľudia“ v spomenutej firme. Museli by ste prečítať celý článok, aby ste zistili, že výberové konanie robila už táto vláda a doteraz nie je jeho výsledok jasný, ktovie prečo. Médiá sa nami skrátka snažia manipulovať. Nehovorím vám, čo si máte myslieť – len na toto zavádzanie vám poukazujem – buďte hodne opatrní v záveroch svojich úvah na základe podaktorých článkov.

 

A poďme ďalej…

Predstavte si, že o tom, ako je to v skutočnosti s číslami okolo „smeráckej mafie“ ŠIrokého a Brhela, píše nie konšpiračný denník nejaký, ale priamo Transparency International

https://transparency.sk/sk/co-cisla-naozaj-hovoria-o-vztahu-fica-sirokeho-a-brhela

Článok priznáva, že štatistické údaje o verejnom obstarávaní nepotvrdili favorizovanie dvoch údajných sponzorov Smeru.

Tak aspoň píšu, že údajne cestu k takému poznaniu naznačil samotný Marek Vagovič v nedávnej analýze Brhela. Lenže ak si pozriete uvedený link, nijakú analýzu Brhela tam nenájdete, je tam úplne bludný článok. Skrátka ďalšia manipulácia, rátajúca s tým, že sa skrátka vôbec nepresvedčíte o uvádzanom tvrdení, ale ich link prijmete ako fakt, že tam je tá analýza, a že to potvrdzuje. No za riadnych hlupákov vás pokladajú, poviem, vám, je to skutočne trápna manipulácia.

 

Uvažovala som o týchto veciach, lebo nám tu ktosi zlikvidoval dvoch legalizantov podľa všetkého. Písala som o tom

tu

Bordel 2. – Legalizanti a nelegalizanti. . .

a aj tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/02/16/bordel-4-tak-ako-to-bolo-pani-ministerka-kolikova/

a vôbec, ale vôbec sa mi to nepáči, k čomu som došla.

Životné udalosti, ktorými prejdeme, nám pomáhajú zmúdrieť. Som teraz človek, ktorý svoju dôveru nerozdáva len tak, a preto pozorne vnímam veci a dávam kúsky skladačky dokopy, kým niekomu budem veriť. Nie som úžasná v matematike, takže mi niekto pomôžte vyrátať aká je pravdepodobnosť, že z neviem presne akého, ale určite nie vysokého počtu, legalizantov u nás (môže byť byť najviac päť, tipujem, ak neboli len tí dvaja) sa dvaja profesionáli špičkovo školení a dôsledne preverení zasamovraždia v priebehu mesiaca a pol?!!!. 

A že všetci čušia o tom, že obaja boli legalizanti, však?

Vonkoncom sa mi nepáčia tie nákupy vojenskej techniky Naďove. Nepáčia sa mi ani kadejaké čachre-machre s titulmi a antigénovými testami a s našimi odobratými vzorkami a s liekmi, ktoré by mohli životy zachraňovať, hoci namiesto toho tu hromadíme kopy mŕtvol. A mohli by sme ešte asi dlho pokračovať…

 

Veru, veru, tá predstava ako dáme dole Fica a mafii bude koniec, akú sa nám tu ktosi snaží navravieť, je predstavou z radu príbehov Červená Čiapočka a vlk.

 

Elena

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8874081x
Priemerná čítanosť článkov: 3136x

Kategórie