No. 1 9. – Matovič volá o pomoc – oficiálna výzva krajinám EÚ. . .

Matovič oficiálne požiadal o pomoc krajiny EÚ. A ja v dnešnom blogu jeho výzvu tým krajinám doplním – tak, aby sme koronu u nás skutočne rýchlo a  efektívne dostali pod kontrolu.

 

Premiér Matovič (OĽaNO) požiadal členské štáty Európskej únie o pomoc v podobe zapožičania dávok vakcín alebo vyslania zdravotníckych pracovníkov. Víta aj navýšenie národných kapacít sekvenovania.

To všetko spravil v rámci svojej účasti na dvojdňovom videokonferenčnom summite lídrov EÚ, ktorý sa uskutočnil v dňoch 25. – 26. februára. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR (ÚV SR).

https://www.cas.sk/clanok/1094065/je-to-oficialne-volame-o-pomoc-matovic-sa-obratil-na-staty-eu-s-prosbou/?AT=wgt.article_clanok-najcitanejsie-24.c.x…B.1

 

Otvorene – nemyslím si, že by nám tieto opatrenia zastavili problémy v krajine s koronou.

 

A tak doplňujem túto jeho žiadosť o kroky, ktoré sú naozaj potrebné – a posielam výzvu tým všetkým európskym krajinám, ktoré i on oslovil:

 

prosím, prosím, urobte u nás namiesto nás poriadok,

 

pošlite nám niekoho, kto namiesto vakcín zaistí pre každého občana balíček s vitamínmi aj multivitamínmi, ivermectinom, zinkom, teplomerom, oxymetrom, aj respirátormi a dezinfekciou, dávajú ho svojim občanom niektoré krajiny

inšpiráciou môže byť taká India, ako ukazuje článok v linku

https://www.hlavnespravy.sk/taketo-covid-balicky-s-ivermektinom-a-vitaminom-d3-distribuuju-v-zaostalom-svete-bez-lockdownov/2445320

Indické balíčky obsahujú okrem rúšok, respirátorov, dezinfekčných potrieb aj Ivermektín, Doxycyklín, vitamín C po 500mg 2x denne, multivitamíny a vitamín D3, ktorý treba si dať v množstve 60 000IU prvý a druhý deň na začiatku liečby. Tieto balíčky, ktoré predávajú alebo poskytujú poistencom nemocnice v Indii obsahujú dokonca aj oxymeter a teplomer.

 

pošlite nám niekoho, kto uzavrie hranice a zariadi seriózne štátne karantény, aby sa nám sem nenavláčali ľudia z afrických dovoleniek s nákazou, aby sa vyliečili v štátnej karanténe a nerozvláčali nákazu na vychádzke so psíčkom, nákupe v obchode, prevláčaní sa ulicami…

 

pošlite nám niekoho, kto urobí poriadok s tými, ktorí nechcú rešpektovať epidemiologické zásady, nemajú rúška, prevláčajú sa kdekade – namiesto nacapovanie kadejakých finančných pokút, ktoré by nezaplatili ich odveďte na dobrovoľnícku službu v rozsahu 8 hodín do nemocníc, treba tam ľudí ako soľ, k tým ťažko chorým a zomierajúcim,  a oni zjavne nemajú žiadnu obavu z nákazy, tak nech to využijú pre dobrú vec.

Ako vidíte, netreba veľa. Som si istá, že tieto opatrenia povedú ku veľmi rýchlemu dodržiavaniu opatrení zo strany občanov. Postačí jedna či dve dobrovoľnícke služby, a nikto ich nebude musieť prosiť, aby brali ohľad na životy iných a správali sa zodpovedne.

 

pošlite nám niekoho, kto zavedie na tri týždne skutočný lockdown, aký majú vo svete na zastavenie šírenia nákazy namiesto tejto paródie lockdownovej. A k tomu dezinfekčné opatrenia – dezinfikovanie verejných priestorov denne párkrát, hlavne ulíc, zastávok a nástupíšť, priestorov pred obchodmi a poštou.

 

K tomu dobrovoľníčeniu prosím, aby premiér zariadil aspoň to, aby hygienici pripravili zoznamy všetkých, ktorí nám dovolenkovali kade-tade a nakazení sa prevliekli domov spoza hraníc. Lebo čoskoro bude situácia, že povinné práce bude nutné spustiť. Môžu sa uplatniť v povinných prácach v tej nevyhnutnej infraštruktúre ako prví, túžia po vzruchoch a dobrodružstve, nežiada sa im sedieť doma na zadku – nuž tam je ich pravé miesto.

 

A nie, nesmejem sa v tejto chvíli, plačem – lebo tento všivavý systém zlyháva, a zomierajú ľudia, ktorí by mohli žiť. Pripravujú smernicu, koho nenapoja na prístroj, lebo ich nebude pre všetkých, a tak niektorí budú bezmocne pozerať ako ich blízki zomierajú bez pomoci.

 

Elena

 

Áááá 8. – Halooo, pani policajná prezidentka

23.03.2026

Halooo, pani policajná prezidentka. Pozrite, sa, prosím, na ten prípad. Slečna píše na svojom fb, že rýchlu jazdu obľubuje. Slovenskú Kouri Richins tu máme zjavne – povedala som si bez pobavenia. Zrejme ale i vás smiech prejde, keď si prečítate dnešný príbeh. Kto je Kouri Richins? Úspešná autorka knihy o tom, ako deti majú zvládať žiaľ po smrti rodiča. [...]

Aááá 7. – Ivermectin v hlavnej úlohe. . .

21.03.2026

Doktor Lipták na fb o svojom súdnom konaní porozprával. A povedal toto Vyjadrenie dr. Liptáka po súde 18.3.2026 Trestnoprávnu zodpovednosť pomenoval nahlas. Mali by toto všetko preveriť orgány činné v trestnom konaní, a to bezodkladne. Doktor Lipták predložil informácie, ktoré môžu využiť ľudia s následkami po kovide, lebo im tu niekto bránil v efektívnej liečbe. A i [...]

Aááá 6. – Sochy, sochy, nehýbte sa. . .

20.03.2026

Hru „sochy, sochy, hýbte sa“ azda poznáte. Podaktorí sa ju snažia hrať i v dospelosti – dnes fb blúdil príspevok, ktorého autor požaduje v Bratislave sochu odstrániť (1) Ružinov – ECHO Ružinovčanov | Dokedy? Dokedy bude špatiť park v Ružinove úplne zbytočná socha zo zbytočných čias | Facebook park v Ružinove úplne zbytočná socha zo zbytočných [...]

OnlyFans

Rakovinu tajil. Nečakane zomrel miliardár Radvinsky, majiteľ Onlyfans

23.03.2026 16:25

Leonid Radvinsky, ktorý mal ukrajinské korene, odkúpil spoločnosť v roku 2018 od jej pôvodných britských zakladateľov.

SR polícia Martin prepadnutie sudkyňa ZAX

Mladík v Spišskej Novej Vsi havaroval na štvorkolke, spolujazdec sa ťažko zranil

23.03.2026 16:18

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie.

CORRECTION Greece Rail Disaster Trial 66808  1

Politici sa pred spravodlivosť nepostavili. V Grécku sa začal súd „storočia“

23.03.2026 16:05

Obžalovaných je cez 30 ľudí, od železničiarov, ktorí slúžili v noci, keď sa nehoda stala, až po bývalých štátnych a súkromných manažérov

Qasmiyeh neďaleko pobrežného mesta Tyre v Libanone, izraelský útok

Radikálny plán Izraela? Minister chce hranicu posunúť hlboko do Libanonu, armáda ničí kľúčové mosty

23.03.2026 15:55

Libanonská vláda krátko na to rozhodla o prísnom postupe voči vojenským aktivitám Hizballáhu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,356
Celková čítanosť: 11726403x
Priemerná čítanosť článkov: 3494x

Kategórie

Archív