Založ si blog

Jednou ranou 5. – Blíži sa čas povinných prác? . . .

Keď moje najstaršie dieťa pred pár rokmi písalo svoju sériu „katastrofárov“ – humoristických katastrofických scenárov –  hneď druhý z nich mal názov Pandemik. Boli to časy vtáčej chrípky a prípravy zákona o tom, čo by nás v takej situácii čakalo – a ja som netušila, nakoľko výstižne dieťa zachytí v tom príbehu i dnešné dianie na Slovensku.

Ach, boli to krásne časy – vtedy žil ešte môj syn – a ja som sa na katastrofároch nespútane smiala.

Teraz je taká katastrofická situácia realitou.

 

Vláda by nám mala verejne kadečo povysvetľovať.

Prvou z vecí, ku ktorej by sa mali kompetentní verejne vyjadriť, sú nezákonné vyhlášky vydávané hlavným hygienikom dookola – nie je v poriadku, ak osoba konajúca nezákonne zotrváva na svojom poste. Napríklad marenie úlohy verejným činiteľom

Samotný minister Lengvarský priznal, že sa riadia pokynmi firmy Pfizer – tak k tomu by tiež vláda  mala poskytnúť občanom oficiálne stanovisko – však môže ísť o trestný čin člena vlády v prepojení na organizovanú skupinu.

https://www.facebook.com/watch/?v=394345892333077

Preboha, prečo práve pokynmi firmy Pfizer- som trochu slabá v histórii,musím si to doštudovať – nie je to náhodou tá firma, ktorá pakšametovala počas druhej svetovej vojny s fašistami na ich zločinných pokusoch na ľuďoch?

Vyjadriť verejne by sa mala vláda i k nášmu svetovému prvenstvu – prečo aby zaviedli očkovanie pre deti od 5 rokov – vybraných skupín chorôb zatiaľ síce – ani vyjadrenie EMA už netreba. Pre Sputnik naň čakali a čakali. A rovnako i Ivermectin či Groprinosin – u nás ľuďom neumožňujú prístup k nemu.

Pár slov by si zaslúžila aj skutočnosť, že Babišovej dcére očkovanie nedoporučili, pretože má vysoké protilátky po prekonaní COVIDu.
https://zivotvcesku.cz/pred-ockovanim-je-nutne-znat-hladinu-protilatek-rikaji-lekari-vivien-babisove-vakcinu-nedoporucili/
Slovenský mediálny odborník Peter Sabaka však tvrdí, že očkovať treba všetkých.
https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/je-lepsia-imunita-ockovani-alebo-prekonani-covidu-infektolog-sabaka-ma-jasnu-odpoved

Bude ten pán niesť zodpovednosť po všetkých stránkach za  prípadné škody a ujmy?

Tiež ako poukázal doktor Čičala – šíria sa informácie, že v prípade neočkovaných je počet cyklovania 40, kedy je vysoká pravdepodobnosť falošnej pozitivity a naopak v prípade očkovaných sa robi 28 cyklov, kedy je vysoká pravdepodobnosť falošnej negativity. Znova ide o vedecky nepodložený diskriminačný ťah v prospech farma firiem

http://zaslobodu.sk/otazky-ministerstvu-o-pocte-pcr-cyklov/

Nuž, veru, ako vidíme, mala by nám vláda kadečo ujasniť.

 

Sľúbila som v minulom blogu vyjadrenie ku opatreniam, ktoré nás čakajú.

Ocukrujem vám preto dnešok poznaním, že vzhľadom na intenzívne rastúcu chorobnosť  – ktorá nepochybne po pápežovi narastie do dvoch týždňov výrazne,ako to potvrdzujú aj odborníci – prichádza čas povinných prác. Lebo v dôsledku choroby vypadnú predavačky napríklad – a do obchodov, ku vykládke tovaru, do pekární, či na pomocné práce do DSS, nemocníc  a reedukačných zariadení, zrejme bude potrebné ľudí zháňať. Dobrovoľne to nepôjde, to sme videli, museli už v druhej vlne naveliť vojakov a prizvať zahraničnú pomoc – no vláda môže naveliť do tých povinných prác ľudí, okrem zákonom stanovených výnimiek, ktoré nastúpiť nebudú musieť.

Ide o celý rad prác – podľa toho ústavného zákona možno uložiť pracovnú povinnosť na zabezpečenie zásobovania, udržiavania pozemných komunikácií a železníc, vykonávania dopravy, prevádzkovania vodovodov a kanalizácií, výroby a rozvodu elektriny, plynu a tepla, výkonu zdravotnej starostlivosti, poskytovania sociálnych služieb, vykonávania opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, udržiavania verejného poriadku alebo na odstraňovanie vzniknutých škôd, Ide o Ústavný zákon o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu 227/2002 účinný od 29.12.2020

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/227/

Ibaže – nás neočkovaných ani do reštaurácie či k lekárovi bez testov nepustia. My neočkovaní dezoláti preto v rámci povinných prác posedíme doma, aby sme vás zodpovedne očkovaných náhodou nenakazili.

Vy očkovaní hrdinovia môžete vybiehať bez obmedzení kamkoľvek, tak potom vybehnite i na tie povinné práce všade, kde bude treba.

 

 

Elena

 

K diskusii

picham  je nezákonné celé to konanie, zavádzanie verejnosti o“očkovaní“, a myslím že i jeho pozadie. A je nezákonné vydávať ako verejný činiteľ neplatné vyhlášky a terorizovať nimi verejnosť.

Som presvedčená, že to celé bude raz končiť obrovkými súdnymi procesmi za zločiny proti ľudskosti a vinníci, vrátane priamych realizátorov očkovania, budú potrestaní tak ako po 2. svetovej vojne, bez prieťahov a odvolávaní sa desiatky rokov.

Pán mal chrániť verejné zdravie a štát pred škodou veľkého rozsahu – jeho vyhlášky naše zdravie ohrozovali a poškodzovali, máme kopy mŕtvych, o škode veľkého rozsahu nehovoriac.

Ide o zodpovednosť disciplinárnu, trestnú a zodpovednosť za škodu.

Klasika -zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Ale  i spôsobenie škody veľkého rozsahu štátu, kde sú zaujímavé sadzby potom.

Napríklad i Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
§ 327, §327a
Znenie zákona

§327

(1) Verejný činiteľ, ktorý pri výkone svojej právomoci z nedbanlivosti zmarí alebo podstatne sťaží splnenie dôležitej úlohy, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.

§ 327a

Verejný činiteľ, ktorý z nedbanlivosti nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci pri správe majetku štátu, majetku obce, majetku vyššieho územného celku alebo majetku verejnoprávnej inštitúcie, hoci vedel, že tým môže porušiť alebo ohroziť záujem chránený týmto zákonom, ale bez primeraných dôvodov sa spoliehal, že také porušenie alebo ohrozenie nespôsobí, a

a) spôsobí tým škodu veľkého rozsahu na majetku štátu, majetku obce, majetku vyššieho územného celku alebo majetku verejnoprávnej inštitúcie, alebo

b) spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerých osôb alebo smrť viacerých osôb,

potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583332x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie