Založ si blog

Iba ja 8. – O boji, ktorý nevidíte. . .

Poslankyňa Bittó Cigániková sa predviedla v minulom týždni – zverejnila blog. No poviem rovno, chápem už prečo sa zviditeľnovala pred časom plagátom so stiahnutými nohavičkami a obrázkom s holým chrbtom či zadkom – intelektuálne to zjavne nejde.

Hmmm, je tu drak – čím ho privolala?

 

Prezradím vám, že jej blog bol reakciou na návrh poslankyne Záborskej dať ženám, ktorým sa narodí postihnuté dieťa, finančnú pomoc.

Bittó Cigániková k tomu napísala v tom jej blogu v SME

1. Osobitný príspevok pri narodení ťažko postihnutého dieťaťa

Tento bod považujem vyslovene za chorý. Prečo chceme motivovať ženy, aby porodili ťažko zdravotne postihnuté dieťa? A čo s ním a jeho rodinou bude potom? Štát nedokáže garantovať slušný život ani tým rodinám, ktoré roky vychovávajú deti s postihnutím. Pre tieto rodiny je toto jednorazové navýšenie príspevku urážkou, lebo vôbec nerieši ich situáciu. Skutočným dôsledkom bude, že v detských domovoch začnú pribúdať ťažko zdravotne postihnuté deti.

 

Každý človek s aspoň priemerným IQ chápe, že dieťa s postihnutím sa nerodí na prianie ženy, ale v dôsledku nejakej chyby vývinu v prenatálnom období, či v dôsledku problémov alebo pochybenia pri pôrode.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha v rodine, ktorej sa takéto dieťa narodí – musia sa prispôsobiť tejto situácii, menia svoj životný štýl, svoje očakávania a plány, svoju dovtedajšiu predstavu dieťaťa. Veľmi často partner uteká po krátkej dobe a žena zostáva na túto náročnú situáciu sama. Zdravotný stav dieťaťa si vyžaduje oveľa viac úsilia od rodiča, aby zaistil dieťaťu potrebnú zdravotnú starostlivosť

Boj, ktorý nevidíte, prebieha u človeka s postihnutím od narodenia. Lebo nie je jednoduché v takej situácii byť prijatý v našej spoločnosti. Sú ľudia, ktorí by eutanazovali i Beethovena či Stephena Hawkinga – a zrejme medzi nich patrí i pani Bitto-Cigániková. Nie,nemá to taký človek ľahké v našej spoločnosti.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha medzi Bittó Cigánikovou a Záborskou. Záborská sa vyjadrila o vyjadrení Bittó Cigánikovej, že ho pokladá za neľudské.

Budem tvrdá – je lepšie dať takýmto rodinám aspoň podporný príspevok pri narodení, dieťaťa, ako im nedať NIČ, pani poslankyňa Bitto -Cigániková. A mimochodom – mali ste dostatok času za ten čas Vášho poslancovania dať do parlamentu návrh na zlepšenie životnej situácie týchto rodín – namiesto dvoch miliárd za ťažké vozidlá napríklad, ktoré oferuje na výzbroj teraz táto vláda.

Môžem Vás takto verejne vyzvať – lebo na rozdiel od Vás, kopem za rodiny s postihnutými deťmi už hodne dlho.

Napríklad tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/06/s-laskou-mama-10-tie-najmudrejsie-slova-o-eutanazii/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/04/03/bola-raz-pravda-11-pravda-o-slovensku/

za ľudí s postihnutím

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/18/tak-7-blog-ktory-som-si-precitala/

proti ich „eutanazovaniu“

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/07/04/aerian-9-eutanazovat-eutanazovat/

a ešte veľakrát…

 

Veru, deti s postihnutím niektorí už „úspešne eutanazujú“ po narodení

– no tak to aby ste sa odsťahovali do Holanska napríklad, pani poslankyňa….

Varovne o tom eutanazovaní detí s postihnutím hovorí blog v linku

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=762370

Autor nádherných kníh Marek Orko Vácha  je v tom blogu popri inom citovaný, pretože povedal

„nelze vyřešit problém utrpení odstraněním trpícího, stejně jako nelze utrpení lidstva vyřešit odstraněním lidstva. Nebo vlastně lze, ale není to ten typ řešení, po kterém obvykle toužíme.“

 

A tak sa pýtam, pani poslankyňa Bittó Cigániková,

kde ste boli za tie roky poslancovania? Ako ste konkrétne bojovali za zlepšenia života rodín s postihnutými deťmi? Je pravda, že ste v roku 2016 hlasovali za návrhy na zlepšenie situácie týchto rodín – prezrela som si hlasovania spätne – ale ruku takto dvíhali mnohí. Koľko návrhov v prospech rodín s postihnutým dieťaťom ste Vy osobne do parlamentu dali?

Ak nás všetkých chcete presvedčiť o úprimnosti svojich slov, dajte návrh na zlepšenie situácie týchto rodín komplexne – nech príspevok dostávajú pravidelne. Začnime tým, že ho budú dostávať každoročne – aspoň raz za rok.

Prosím, dajte pani poslankyňa takýto návrh do parlamentu BEZODKLADNE – potom uverím úprimnosti Vašich slov…   

 

 

Elena

 

Ach, boj ktorý nevidíte, vediem v tejto chvíli i ja. Aj posledné z mačiatok túlavej mačky dnes našlo dobrý domov, a ona ho má u nás, no mačiatko jej chýba, chodila večer a pomňaukávala za ním. A tak plačem s ňou, lebo bolesť iných ma vždy dojíma viac ako vlastná…

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ Vošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila biologickým [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Robert Fico

Fico je formálne čistý. Pomôže mu to k navráteniu dôvery?

29.11.2022 22:00

Čo zrušenie obvinenia v kauze Súmrak znamená pre dôveru v spravodlivosť? A ako ovplyvní politické dianie v krajine?

káčer

Káčer: Aliancii sa zbrane nemíňajú, Ukrajinu musí ďalej všestranne podporovať

29.11.2022 20:11

Potvrdil, že na schôdzke sa bude rokovať aj o možnom prijatí Ukrajiny do NATO.

Armáda / Vojak / Ruskí vojaci /

Do Kazachstanu ušli pred mobilizáciou nielen státisíce Rusov, ale aj miliardy rubľov

29.11.2022 18:34

Väčšina Rusov, ktorí prišli do Kazachstanu po vyhlásení mobilizácie, krajinu už aj opustila.

irán

Pri protestoch v Iráne zabili vojaci už 448 ľudí vrátane 60 detí

29.11.2022 18:19

Údaj nezahŕňa členov bezpečnostných síl, dodala organizácia Iran Human Rights.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7234089x
Priemerná čítanosť článkov: 2937x

Kategórie