Založ si blog

Iba ja 8. – O boji, ktorý nevidíte. . .

Poslankyňa Bittó Cigániková sa predviedla v minulom týždni – zverejnila blog. No poviem rovno, chápem už prečo sa zviditeľnovala pred časom plagátom so stiahnutými nohavičkami a obrázkom s holým chrbtom či zadkom – intelektuálne to zjavne nejde.

Hmmm, je tu drak – čím ho privolala?

 

Prezradím vám, že jej blog bol reakciou na návrh poslankyne Záborskej dať ženám, ktorým sa narodí postihnuté dieťa, finančnú pomoc.

Bittó Cigániková k tomu napísala v tom jej blogu v SME

1. Osobitný príspevok pri narodení ťažko postihnutého dieťaťa

Tento bod považujem vyslovene za chorý. Prečo chceme motivovať ženy, aby porodili ťažko zdravotne postihnuté dieťa? A čo s ním a jeho rodinou bude potom? Štát nedokáže garantovať slušný život ani tým rodinám, ktoré roky vychovávajú deti s postihnutím. Pre tieto rodiny je toto jednorazové navýšenie príspevku urážkou, lebo vôbec nerieši ich situáciu. Skutočným dôsledkom bude, že v detských domovoch začnú pribúdať ťažko zdravotne postihnuté deti.

 

Každý človek s aspoň priemerným IQ chápe, že dieťa s postihnutím sa nerodí na prianie ženy, ale v dôsledku nejakej chyby vývinu v prenatálnom období, či v dôsledku problémov alebo pochybenia pri pôrode.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha v rodine, ktorej sa takéto dieťa narodí – musia sa prispôsobiť tejto situácii, menia svoj životný štýl, svoje očakávania a plány, svoju dovtedajšiu predstavu dieťaťa. Veľmi často partner uteká po krátkej dobe a žena zostáva na túto náročnú situáciu sama. Zdravotný stav dieťaťa si vyžaduje oveľa viac úsilia od rodiča, aby zaistil dieťaťu potrebnú zdravotnú starostlivosť

Boj, ktorý nevidíte, prebieha u človeka s postihnutím od narodenia. Lebo nie je jednoduché v takej situácii byť prijatý v našej spoločnosti. Sú ľudia, ktorí by eutanazovali i Beethovena či Stephena Hawkinga – a zrejme medzi nich patrí i pani Bitto-Cigániková. Nie,nemá to taký človek ľahké v našej spoločnosti.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha medzi Bittó Cigánikovou a Záborskou. Záborská sa vyjadrila o vyjadrení Bittó Cigánikovej, že ho pokladá za neľudské.

Budem tvrdá – je lepšie dať takýmto rodinám aspoň podporný príspevok pri narodení, dieťaťa, ako im nedať NIČ, pani poslankyňa Bitto -Cigániková. A mimochodom – mali ste dostatok času za ten čas Vášho poslancovania dať do parlamentu návrh na zlepšenie životnej situácie týchto rodín – namiesto dvoch miliárd za ťažké vozidlá napríklad, ktoré oferuje na výzbroj teraz táto vláda.

Môžem Vás takto verejne vyzvať – lebo na rozdiel od Vás, kopem za rodiny s postihnutými deťmi už hodne dlho.

Napríklad tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/06/s-laskou-mama-10-tie-najmudrejsie-slova-o-eutanazii/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/04/03/bola-raz-pravda-11-pravda-o-slovensku/

za ľudí s postihnutím

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/18/tak-7-blog-ktory-som-si-precitala/

proti ich „eutanazovaniu“

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/07/04/aerian-9-eutanazovat-eutanazovat/

a ešte veľakrát…

 

Veru, deti s postihnutím niektorí už „úspešne eutanazujú“ po narodení

– no tak to aby ste sa odsťahovali do Holanska napríklad, pani poslankyňa….

Varovne o tom eutanazovaní detí s postihnutím hovorí blog v linku

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=762370

Autor nádherných kníh Marek Orko Vácha  je v tom blogu popri inom citovaný, pretože povedal

„nelze vyřešit problém utrpení odstraněním trpícího, stejně jako nelze utrpení lidstva vyřešit odstraněním lidstva. Nebo vlastně lze, ale není to ten typ řešení, po kterém obvykle toužíme.“

 

A tak sa pýtam, pani poslankyňa Bittó Cigániková,

kde ste boli za tie roky poslancovania? Ako ste konkrétne bojovali za zlepšenia života rodín s postihnutými deťmi? Je pravda, že ste v roku 2016 hlasovali za návrhy na zlepšenie situácie týchto rodín – prezrela som si hlasovania spätne – ale ruku takto dvíhali mnohí. Koľko návrhov v prospech rodín s postihnutým dieťaťom ste Vy osobne do parlamentu dali?

Ak nás všetkých chcete presvedčiť o úprimnosti svojich slov, dajte návrh na zlepšenie situácie týchto rodín komplexne – nech príspevok dostávajú pravidelne. Začnime tým, že ho budú dostávať každoročne – aspoň raz za rok.

Prosím, dajte pani poslankyňa takýto návrh do parlamentu BEZODKLADNE – potom uverím úprimnosti Vašich slov…   

 

 

Elena

 

Ach, boj ktorý nevidíte, vediem v tejto chvíli i ja. Aj posledné z mačiatok túlavej mačky dnes našlo dobrý domov, a ona ho má u nás, no mačiatko jej chýba, chodila večer a pomňaukávala za ním. A tak plačem s ňou, lebo bolesť iných ma vždy dojíma viac ako vlastná…

Antaon 9. – Zakaždým. . .

29.03.2023

Zakaždým zomieram, zakaždým zomrieť chcem znova a hoci plynie čas, zakaždým z rany krv prúdom vyteká nová, zakaždým temnie deň a slnko sa polnočným kabátom halí, zakaždým cítim to akí sme k osudu malí, zakaždým v rade dní kráčam a nerátam kroky, zakaždým plynú dni tak akoby plynuli roky, zakaždým závoj sĺz svet zastrie úplne celý, zakaždým vykročiť do [...]

Kvapky krvi 10. – Utýraný. . .

28.03.2023

Za poctivú prácu s poctivým platením poistných odvodov si môžeme zaistiť dôstojný život a dôstojnú starobu. Alebo nie, ak nám štát berie priveľa. Začnem dôchodkovým systémom, lebo chcem aby ste si uvedomili, že sa môžeme mať rôzne, a ako rôzne. Sú krajiny ako Chile či Čína, kde odchodový dôchodkový vek je o hodne nižší ako 60 rokov. Poučný je aj článok v [...]

Kvapky krvi 9. – Ako sa nám čoskoro životná úroveň prudko polepší. ..

28.03.2023

Teda nie že by nám bolo zle, kdeže. Žijeme si slobodne a v spoločenstve tých najlepších priateľov. Ale môže nám byť ešte o trochu lepšie, samozrejme. Až tak dobre, že nám zderegulujú ceny elektriny a plynu. A zrejme dosť skoro to budú chcieť spraviť, lebo článok v HN sa objavil [...]

turecko parlament

Turecký parlament schválil žiadosť Fínska o vstup do NATO

30.03.2023 23:27, aktualizované: 23:41

Fínsku zostávajú na oficiálny vstup do aliancie už len formálne kroky.

Putin

Putin podpísal dekrét o jarných odvodoch do armády. Nastúpiť má 147-tisíc Rusov

30.03.2023 22:45

Ruské úrady popierajú plány na novú mobilizáciu kvôli invázii na Ukrajine.

SR Trebišov Nový Majer elektrina voda odpojenie elektromer KEX

Ceny elektriny zrejme porastú aj napriek dohode s elektrárňami, tvrdí analytik

30.03.2023 21:30

Očakáva analytik Ján Pišta prudké zdražovanie ako vlani? A akú prognózu má pre podnikateľov a verejný sektor? Vypočujte si v podcaste denníka Pravda.

medzinárodný súdny dvor Kirill Gevorgian ICC

USA zmrazením iránskych aktív porušili dohodu, rozhodol Medzinárodný súdny dvor

30.03.2023 21:00

Spojené štáty preto musia zaplatiť Teheránu odškodné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,545
Celková čítanosť: 7764712x
Priemerná čítanosť článkov: 3051x

Kategórie