Založ si blog

Iba ja 8. – O boji, ktorý nevidíte. . .

Poslankyňa Bittó Cigániková sa predviedla v minulom týždni – zverejnila blog. No poviem rovno, chápem už prečo sa zviditeľnovala pred časom plagátom so stiahnutými nohavičkami a obrázkom s holým chrbtom či zadkom – intelektuálne to zjavne nejde.

Hmmm, je tu drak – čím ho privolala?

 

Prezradím vám, že jej blog bol reakciou na návrh poslankyne Záborskej dať ženám, ktorým sa narodí postihnuté dieťa, finančnú pomoc.

Bittó Cigániková k tomu napísala v tom jej blogu v SME

1. Osobitný príspevok pri narodení ťažko postihnutého dieťaťa

Tento bod považujem vyslovene za chorý. Prečo chceme motivovať ženy, aby porodili ťažko zdravotne postihnuté dieťa? A čo s ním a jeho rodinou bude potom? Štát nedokáže garantovať slušný život ani tým rodinám, ktoré roky vychovávajú deti s postihnutím. Pre tieto rodiny je toto jednorazové navýšenie príspevku urážkou, lebo vôbec nerieši ich situáciu. Skutočným dôsledkom bude, že v detských domovoch začnú pribúdať ťažko zdravotne postihnuté deti.

 

Každý človek s aspoň priemerným IQ chápe, že dieťa s postihnutím sa nerodí na prianie ženy, ale v dôsledku nejakej chyby vývinu v prenatálnom období, či v dôsledku problémov alebo pochybenia pri pôrode.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha v rodine, ktorej sa takéto dieťa narodí – musia sa prispôsobiť tejto situácii, menia svoj životný štýl, svoje očakávania a plány, svoju dovtedajšiu predstavu dieťaťa. Veľmi často partner uteká po krátkej dobe a žena zostáva na túto náročnú situáciu sama. Zdravotný stav dieťaťa si vyžaduje oveľa viac úsilia od rodiča, aby zaistil dieťaťu potrebnú zdravotnú starostlivosť

Boj, ktorý nevidíte, prebieha u človeka s postihnutím od narodenia. Lebo nie je jednoduché v takej situácii byť prijatý v našej spoločnosti. Sú ľudia, ktorí by eutanazovali i Beethovena či Stephena Hawkinga – a zrejme medzi nich patrí i pani Bitto-Cigániková. Nie,nemá to taký človek ľahké v našej spoločnosti.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha medzi Bittó Cigánikovou a Záborskou. Záborská sa vyjadrila o vyjadrení Bittó Cigánikovej, že ho pokladá za neľudské.

Budem tvrdá – je lepšie dať takýmto rodinám aspoň podporný príspevok pri narodení, dieťaťa, ako im nedať NIČ, pani poslankyňa Bitto -Cigániková. A mimochodom – mali ste dostatok času za ten čas Vášho poslancovania dať do parlamentu návrh na zlepšenie životnej situácie týchto rodín – namiesto dvoch miliárd za ťažké vozidlá napríklad, ktoré oferuje na výzbroj teraz táto vláda.

Môžem Vás takto verejne vyzvať – lebo na rozdiel od Vás, kopem za rodiny s postihnutými deťmi už hodne dlho.

Napríklad tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/06/s-laskou-mama-10-tie-najmudrejsie-slova-o-eutanazii/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/04/03/bola-raz-pravda-11-pravda-o-slovensku/

za ľudí s postihnutím

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/18/tak-7-blog-ktory-som-si-precitala/

proti ich „eutanazovaniu“

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/07/04/aerian-9-eutanazovat-eutanazovat/

a ešte veľakrát…

 

Veru, deti s postihnutím niektorí už „úspešne eutanazujú“ po narodení

– no tak to aby ste sa odsťahovali do Holanska napríklad, pani poslankyňa….

Varovne o tom eutanazovaní detí s postihnutím hovorí blog v linku

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=762370

Autor nádherných kníh Marek Orko Vácha  je v tom blogu popri inom citovaný, pretože povedal

„nelze vyřešit problém utrpení odstraněním trpícího, stejně jako nelze utrpení lidstva vyřešit odstraněním lidstva. Nebo vlastně lze, ale není to ten typ řešení, po kterém obvykle toužíme.“

 

A tak sa pýtam, pani poslankyňa Bittó Cigániková,

kde ste boli za tie roky poslancovania? Ako ste konkrétne bojovali za zlepšenia života rodín s postihnutými deťmi? Je pravda, že ste v roku 2016 hlasovali za návrhy na zlepšenie situácie týchto rodín – prezrela som si hlasovania spätne – ale ruku takto dvíhali mnohí. Koľko návrhov v prospech rodín s postihnutým dieťaťom ste Vy osobne do parlamentu dali?

Ak nás všetkých chcete presvedčiť o úprimnosti svojich slov, dajte návrh na zlepšenie situácie týchto rodín komplexne – nech príspevok dostávajú pravidelne. Začnime tým, že ho budú dostávať každoročne – aspoň raz za rok.

Prosím, dajte pani poslankyňa takýto návrh do parlamentu BEZODKLADNE – potom uverím úprimnosti Vašich slov…   

 

 

Elena

 

Ach, boj ktorý nevidíte, vediem v tejto chvíli i ja. Aj posledné z mačiatok túlavej mačky dnes našlo dobrý domov, a ona ho má u nás, no mačiatko jej chýba, chodila večer a pomňaukávala za ním. A tak plačem s ňou, lebo bolesť iných ma vždy dojíma viac ako vlastná…

Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

20.02.2024

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci? Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej. Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu. Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, [...]

Ale nooo 3. – Kovidlumpov treba potrestať. . .

20.02.2024

Spoločnosť sa potrebuje s časmi kovidu vyrovnať spravodlivo – a to nepôjde bez potrestania lumpov. Žiadne „zavrime oči, urobme hrubú čiaru, odpustime a zabudnime“ nesmie nastať. To jednoducho nejde – po tom všetkom, čo sme museli prežiť kvôli zločincom, a koľkí tú darebáčinu neprežili, nemôžeme iba mávnuť rukou a ísť ďalej. Som aj proti [...]

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

19.02.2024

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia. V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi. Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho [...]

parlament, PVV, rokovanie, Robert Fico, Peter Pellegrini, Milan Majerský, Tomáš Taraba

Smutná vizitka NAKA a ÚŠP, uviedol ku Kuciakovi Taraba. Prokurátori sa ohradili

21.02.2024 23:25

ÚŠP v reakcii na ministrove vyjadrenia pripomenul, že obžaloba bola podaná len o niečo viac ako rok a pol po vražde dvojice.

gaza

Šéf WHO: Z Gazy je zóna smrti, situácia je nehumánna. V akom svete to žijeme?

21.02.2024 22:57

Potrebujeme prímerie. Potrebujeme prepustiť rukojemníkov. Ľudskosť musí zvíťaziť, uviedol Tedros.

Marko Rupnik

Svätá trojica inak a porno na duševný rast. Mníšky zverejnili podrobnosti o zneužívaní slovinským kňazom

21.02.2024 22:18

Vatikán aj jezuitský rád vnímali Rupnikov prípad veľmi citlivo. Pápež František je totiž jezuita.

SR Vrátna lyžovačka jarné prázdniny crtur ZAX

Slovensko zažíva extrémne dlhú sériu veľmi teplých dní. SHMÚ varuje pred vetrom

21.02.2024 19:12, aktualizované: 20:28

Podľa meteorológov je vysoko pravdepodobné, že vo štvrtok padne nový rekord.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,821
Celková čítanosť: 8843068x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie