Založ si blog

Iba ja 8. – O boji, ktorý nevidíte. . .

Poslankyňa Bittó Cigániková sa predviedla v minulom týždni – zverejnila blog. No poviem rovno, chápem už prečo sa zviditeľnovala pred časom plagátom so stiahnutými nohavičkami a obrázkom s holým chrbtom či zadkom – intelektuálne to zjavne nejde.

Hmmm, je tu drak – čím ho privolala?

 

Prezradím vám, že jej blog bol reakciou na návrh poslankyne Záborskej dať ženám, ktorým sa narodí postihnuté dieťa, finančnú pomoc.

Bittó Cigániková k tomu napísala v tom jej blogu v SME

1. Osobitný príspevok pri narodení ťažko postihnutého dieťaťa

Tento bod považujem vyslovene za chorý. Prečo chceme motivovať ženy, aby porodili ťažko zdravotne postihnuté dieťa? A čo s ním a jeho rodinou bude potom? Štát nedokáže garantovať slušný život ani tým rodinám, ktoré roky vychovávajú deti s postihnutím. Pre tieto rodiny je toto jednorazové navýšenie príspevku urážkou, lebo vôbec nerieši ich situáciu. Skutočným dôsledkom bude, že v detských domovoch začnú pribúdať ťažko zdravotne postihnuté deti.

 

Každý človek s aspoň priemerným IQ chápe, že dieťa s postihnutím sa nerodí na prianie ženy, ale v dôsledku nejakej chyby vývinu v prenatálnom období, či v dôsledku problémov alebo pochybenia pri pôrode.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha v rodine, ktorej sa takéto dieťa narodí – musia sa prispôsobiť tejto situácii, menia svoj životný štýl, svoje očakávania a plány, svoju dovtedajšiu predstavu dieťaťa. Veľmi často partner uteká po krátkej dobe a žena zostáva na túto náročnú situáciu sama. Zdravotný stav dieťaťa si vyžaduje oveľa viac úsilia od rodiča, aby zaistil dieťaťu potrebnú zdravotnú starostlivosť

Boj, ktorý nevidíte, prebieha u človeka s postihnutím od narodenia. Lebo nie je jednoduché v takej situácii byť prijatý v našej spoločnosti. Sú ľudia, ktorí by eutanazovali i Beethovena či Stephena Hawkinga – a zrejme medzi nich patrí i pani Bitto-Cigániková. Nie,nemá to taký človek ľahké v našej spoločnosti.

Boj, ktorý nevidíte, prebieha medzi Bittó Cigánikovou a Záborskou. Záborská sa vyjadrila o vyjadrení Bittó Cigánikovej, že ho pokladá za neľudské.

Budem tvrdá – je lepšie dať takýmto rodinám aspoň podporný príspevok pri narodení, dieťaťa, ako im nedať NIČ, pani poslankyňa Bitto -Cigániková. A mimochodom – mali ste dostatok času za ten čas Vášho poslancovania dať do parlamentu návrh na zlepšenie životnej situácie týchto rodín – namiesto dvoch miliárd za ťažké vozidlá napríklad, ktoré oferuje na výzbroj teraz táto vláda.

Môžem Vás takto verejne vyzvať – lebo na rozdiel od Vás, kopem za rodiny s postihnutými deťmi už hodne dlho.

Napríklad tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/10/09/nahlas-8-kotleba-ma-pravdu/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/02/06/s-laskou-mama-10-tie-najmudrejsie-slova-o-eutanazii/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/04/03/bola-raz-pravda-11-pravda-o-slovensku/

za ľudí s postihnutím

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/01/18/tak-7-blog-ktory-som-si-precitala/

proti ich „eutanazovaniu“

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/07/04/aerian-9-eutanazovat-eutanazovat/

a ešte veľakrát…

 

Veru, deti s postihnutím niektorí už „úspešne eutanazujú“ po narodení

– no tak to aby ste sa odsťahovali do Holanska napríklad, pani poslankyňa….

Varovne o tom eutanazovaní detí s postihnutím hovorí blog v linku

https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=762370

Autor nádherných kníh Marek Orko Vácha  je v tom blogu popri inom citovaný, pretože povedal

„nelze vyřešit problém utrpení odstraněním trpícího, stejně jako nelze utrpení lidstva vyřešit odstraněním lidstva. Nebo vlastně lze, ale není to ten typ řešení, po kterém obvykle toužíme.“

 

A tak sa pýtam, pani poslankyňa Bittó Cigániková,

kde ste boli za tie roky poslancovania? Ako ste konkrétne bojovali za zlepšenia života rodín s postihnutými deťmi? Je pravda, že ste v roku 2016 hlasovali za návrhy na zlepšenie situácie týchto rodín – prezrela som si hlasovania spätne – ale ruku takto dvíhali mnohí. Koľko návrhov v prospech rodín s postihnutým dieťaťom ste Vy osobne do parlamentu dali?

Ak nás všetkých chcete presvedčiť o úprimnosti svojich slov, dajte návrh na zlepšenie situácie týchto rodín komplexne – nech príspevok dostávajú pravidelne. Začnime tým, že ho budú dostávať každoročne – aspoň raz za rok.

Prosím, dajte pani poslankyňa takýto návrh do parlamentu BEZODKLADNE – potom uverím úprimnosti Vašich slov…   

 

 

Elena

 

Ach, boj ktorý nevidíte, vediem v tejto chvíli i ja. Aj posledné z mačiatok túlavej mačky dnes našlo dobrý domov, a ona ho má u nás, no mačiatko jej chýba, chodila večer a pomňaukávala za ním. A tak plačem s ňou, lebo bolesť iných ma vždy dojíma viac ako vlastná…

Iba ja 9. – Naozaj vidieť. . .

25.09.2021

Ručanie jeleňa sa nieslo podvečerom. Ozvena v prednohorskom tichu zosilnila jeho hlas, dunel akoby jeleň bol tu medzi stromami. Ozýval sa mu sok niekde v diaľke na protiľahlom svahu. Obloha číra, len s drobným bielym obláčikom. Slnečné lúče prenikajúce pomedzi stromy zlátili krajinu s pozvoľna padajúcimi listami. Krúžili pochabo v dychu vetra. Ach, jeseň je tu – [...]

Jednou ranou 8. – Prezidentka Čaputová potrebuje okuliare?

24.09.2021

Ach, som dnes milá a mierna. Prezidentke treba asi okuliare, lebo ďalekohľad – ten zjavne má. Vidí aj tie najmenšie porušenia ľudských práv – lenže v iných krajinách. Krajiny OSN musia podľa nej podporovať ľudí, ktorí sa dožadujú dodržiavania svojich základných práv, vrátane slobody prejavu alebo zhromažďovania. “Občania musia mať možnosť tieto [...]

Jednou ranou 7. – Tri z piatich. . .

23.09.2021

Nie,nie, prevzatie zodpovednosti sa v tomto štáte nenosí… A hej, viac ako tri z piatich… V minulom blogu som sľúbila dať ešte pár slov v súvislosti s Matovičovým výrokom, či majú zodpovední donekonečna doplácať na nezodpovedných. Príkladov je v tomto štáte vo vzťahu ku korone a súčasnej situácii viac ako dosť – šíritelia nákazy a v prvom rade [...]

Izrael, valcína, očkovanie

ONLINE: Rôzne skúsenosti zaočkovaných krajín. Izrael sprísňuje, Nórsko uvoľňuje

25.09.2021 07:30

Tretia dávka vakcíny, sprísnenie opatrení voči neočkovaným učiteľom. Izrael znepokojuje rast počtu úmrtí. Naopak, Nórsko si bude užívať voľnosť.

Miroslav Kollár, Juraj Hipš

Strana Spolu si volí nového šéfa. Každý ju chce ťahať inam

25.09.2021 07:00

Jeden z kandidátov verí, že strana Spolu má priestor na samostatnú existenciu, ďalší si myslí, že sa treba spojiť s Progresívnym Slovenskom.

Juraj Hipš

Hipš: Jedinú cestu vidím v spolupráci s Progresívnym Slovenskom

25.09.2021 06:45

Bývalý predseda strany Spolu Juraj Hipš, ktorý na tento post opäť kandiduje, si myslí, že rozdiely medzi Spolu a Progresívnym Slovenskom sú minimálne.

Miroslav Kollár

Kollár: Zlúčeniu Spolu a Progresívneho Slovenska hovorím nie

25.09.2021 06:45

Podľa kandidáta Miroslava Kollára, ak by chcel ísť do Progresívneho Slovenska, urobil by tak už na jar a nie teraz - okľukou cez Spolu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 5583477x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Kategórie