Založ si blog

Krucinál 9. – Ach, srdcu blízke. . .

Nie, nejdem vám prezrádzať, čo je blízke môjmu srdcu. Srdcu pani prezidentky čo je blízke porozprávam.

 

Americká ambasáda poradila? 

Pozrite sa na ten pôvabný nápad, ktorý ju chytil za srdce – internet by rada vypla pre občanov Slovenska.

“Áno, na prvú a neanalyzujem ten výrok, ale je mi to nejakým spôsobom srdcu blízke. Súvisí to s tým, čo hovoríme, že ten devastačný vplyv sociálnych médií, šírenie bludov, dezinformácií, výmyslov, amaterizmu, jednak, že má priamy dopad na pandémiu ale jednak, že mám pocit, že to rozkladá spoločnosť zvnútra. A nie je to len môj pocit, rozprávame sa o tom aj s inými hlavami štátov, iných krajín,” odpovedala prezidentka.

https://www.hlavnespravy.sk/prezidentka-by-suhlasila-s-vypnutim-internetu-siria-sa-tam-bludy/2794310

Už len čakám, ked vyrobí nejakú brožúrku v štýle Mao-ce-tunga, plnú jej duchovne obohacujúcich myšlienok a tých jediných správnych demokratických názorov, ktorú by sme si všetci namiesto tej internetovej patológie povinne čítali každý deň ráno i večer.

No čo na to slušne dodať?

Pani z Hradu zjavne vyrába zo Slovenska všetkými silami krajinu, kde ľudia budú radi zomierať…

 

Ach, viac radosti nám urobil Ústavný súd SR – aj keď nevedomky. Vyložili nám ich práva ohľadne režimu OP a OTP. Ale i naše sú rovnaké, však?

Poučenie o tom, ako to s tými príkazmi a zákazmi z pohľadu expertov na právo v SR

https://www.dostojneslovensko.eu/zaujimavosti/318-z-ustavneho-sudu-sr-pre-vsetkych-obcanov-sr-rezim-op-a-otp?fbclid=IwAR1IT-plNqeegBGgqV6E1RvYeoLdRm5uej-coCn6MiNV5cnmcKBk50_q-bA

Na to niet čo dodať.

Takže najvyšší čas, aby začal konať generálny prokurátor vo veci porušovania práv.

 

Ale aby ste nepovedali – prezradím vám i niečo z toho, čo je blízke môjmu srdcu.

S kreatívnym nápadom prišiel minister Naď, že vraj  nás ide preškolovať v obrane vlasti.  Veru konečne má nejaký dobrý nápad – však najvyšší čas začať brániť našu vlasť a tento národ – veď pozrite čo stvárajú.

Vraj povinné očkovanie špekulujú ako zaviesť. A tie naše letiská Američanom „zapožičať“. Migrantov z Afghánska niekoľko tisíc vraj prislúbil Mikulec k nám podovláčať. Prezidentka o vypnutí internetu pre nás špekuluje.

No nie je najvyšší čas začať brániť vlasť a seba samých?

Dajaký kurz streleckej prípravy by sa hodil.

Teda, i keď som minule napísala, že brániť vlasť by som sa nehrnula, tak zavisí od toho, že pred kým, pravdaže – a strelecká príprava nie je na zahodenie. Pokojne sa hlásim do prvého kurzu.

Lenže v tomto sa Naď nerozhýbal ešte – to Česi organizujú pre občanov kurzy streleckej prípravy bezplatne už od leta

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/strelba-kurzy-strelecka-priprava.A210901_190834_domaci_frum

No dobre, prihlásili sa im zatiaľ len dvaja záujemcovia, ale verím, že u nás by sme sa tam nahrnuli. Predstavte si, oni sľúbili tým dobrovoľníkom streleckým i možnosť nosiť v mimoriadnych situáciách pri sebe viditeľne zbraň.

Predstavila som si v prvej chvíli, ako ťahám za sebou delo  – a už som chcela predstave takého výcviku zamávať. Však ako by som nosila tašku s nákupom, keby som delo obomi rukami vliekla? Tak som do vízie nahodila ľahký guľomet cez plece. No prosím, to by šlo.

Podľa toho článku v linku tí domobranci v Česku sa budú prechádzať s tou viditeľne okvačenou zbraňou napríklad pri povodniach, aby tam nikto nelúpil. To ma nenadchlo, však to na člnoch sa tam budú premávať, či sa brodiť tade budú? Ach, ja sa po výcviku s tým kvérom poprechádzam radšej mimo záplav.

Ale času dosť, premyslieť to, kde všade.

Vráťme sa ku srdcu prezidentky blízkemu.

 

Prezidentka mala nedávno preslov  o tom, čo jej srdcu je blízke.

Okamura reagoval…

https://picuscapital.sk/okamuru-nastval-prihovor-prezidentky-caputovej-takuto-tvrdu-reakciu-nikto-necakal/?fbclid=IwAR3r20dNDEJDVyV_zkLkbCCzerWDm4DVVvwD1gQ26Y_ejFk1-jVWMnQJanY

Největší výzva, které čelí Západ, je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové vzestup populismu, extremismu a dezinformací, které prý rozdělují společnost. Ne, paní prezidentko, mýlíte se. Největší hrozbou pro západní civilizaci jsou neomarxisté a sluníčkáři, kteří chtějí rozbít národy a rodiny, a kteří chtějí kriminalizovat a zavírat do vězení lidi, co se chtějí bránit proti imigraci a islamizaci či sluníčkářské diktatuře. Neomarxisté jsou praví extremisté a dezinformátoři. Nikoli vlastenci, které se snažíte pošpinit.

Největší hrozbou je masová imigrace, v jejímž důsledku nám zde může vládnout nenávistný islám. Nenávist ve skutečnosti šíříte Vy, sluníčkáři, protože nenávidíte vlastní národy a vlastní lidi, chcete jim zavírat ústa a pokud ústa nezavřou, chcete je zavřít do vězení. Nenávist šíříte i podporou nenávistného islámu a imigrací, která znamená obrovský nárůst násilí, nenávisti a kriminality.

Šíří nenávist a dezinformace ten, kdo upozorňuje na to, že španělská a francouzská vláda za souhlasu bruselských elit mlátí protestující občany? Šíří nenávist, konspirační teorie a dezinformace ten, kdo upozorňuje na to, že USA rozvrátily mnoho států na Blízkém východě a že po nich zůstaly statisíce mrtvých a potoky krve?

Šíří nenávist ten, kdo varuje před islámským extremismem a islámským antisemitismem? Šíří nenávist ten, kdo tu nechce mít teroristické útoky a že nesdílí názor islámu, že ženy jsou podřadné bytosti?

Dezinformace šíříte Vy, když hovoříte o mírumilovném islámu či demokracii na Západě. Lež je dnes označována za pravdu a pravda za dezinformaci. Svět globalistů a neomarxistů je zvrácený, paní Čaputová.

My proti nenávisti bojujeme, a sluníčkáři nenávist šíří slovy i činy. „Opravdový voják nebojuje z nenávisti k tomu, co je před ním, nýbrž z lásky k tomu, co je za ním,“ napsal křesťanský vlastenecký spisovatel G. K. Chesterton a my s tím souhlasíme. My nebráníme svou vlast kvůli nenávisti k někomu, ale kvůli lásce k naší vlasti a k našim blízkým.

My nebojujeme za svou vlast kvůli nenávisti k imigrantům či sluníčkářům, ale kvůli lásce ke své vlasti a ke svému národu. Milujeme svou zemi. Její historii, kulturu, tradice, přírodu, sport, památky. Vlastí jsou pro nás naše krásné města s katedrálami, hrady, náměstími, univerzitami, parky a divadly. Vlastí jsou pro nás i malé vesnice se statky, baráky, chalupami, kostelíčky a Božími muky. Pole, louky, lesy, potůčky…

Vlastí je pro nás i ta hospůdka, kam chodíme se svými přáteli, nebo lavička v parku, kde jsme poprvé políbili svou první lásku nebo hřiště, kde jsme dali první gól. Nebo i to náměstí, kde jsme svojí mamince na pouti koupili perníkové srdce či pro svou holku vystřelili papírovou růži…

Vlastí jsou pro nás naši rodiče, naši sourozenci, naše celé rodiny, naši přátelé, naši sousedé, naši kolegové v práci… To vše je naší vlastí. To vše je to, co milujeme. To vše to, co budeme bránit do našeho posledního dechu a to, co si nenecháme nikdy nikým vzít. Toto vše je naše. Naše země musí být opět naše!

Nás, vlastence, motivuje láska, láska k naší zemi, našemu národu a našim blízkým. To sluníčkáři jsou poháněni nenávistí. Nenávistí vůči naší křesťanské civilizaci, nenávistí vůči naší vlasti a našemu národu, nenávistí vůči normálním rodinám a vůči naší kultuře, historii a tradicím. Být vlastencem je normální.

My nebráníme svou vlast kvůli nenávisti k někomu, ale kvůli lásce k naší vlasti a k našim blízkým. To my proti nenávisti bojujeme, a sluníčkáři nenávist šíří slovy i činy.

 

No a tým sa veľa vysvetľuje, povedal by Shrek.
Napríklad i to, prečo sa prezidentke nepáčia tie internetové vyjadrenia. Sú také nesúladné s tou správnou demokratickou filozofiou…
Elena

 

 

 

Takže tak 6. – Čo máte proti vodke, občania Slovenska?

11.04.2024

Čo máte proti vodke, občania Slovenska? Keby ste ju riadne kupovali, nemusel by ju predajca popíjať v takom množstve sám, napadlo mi cynicky pri čítaní o najnovšom počine strany Demokratov https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/705995-slovensko-zaplavili-proruske-bilbordy-poburili-ludi-vyvesila-ich-strana-demokrati/ Zúfalecké gesto na upútanie pozornosti – alebo stratégia, [...]

Takže tak 5. – Čo by mal pre udržanie svojho úspechu urobiť prezident Pellegrini. . .

07.04.2024

Povedzme si to rovno – tieto prezidentské voľby na Slovensku boli viac proti Korčokovi, ako za Pellegriniho. Znamená to, že pre mnoho ľudí u nás bol Pellegrini prijateľnejším kandidátom. Svoju pozíciu by mal upevniť hneď na začiatku rozvážnymi krokmi. Pobavilo ma, ako Korčok vybehol s obviňovaním, že za jeho neúspech môže Pellegriniho neférová kampaň. [...]

Takže tak 4. – Mali by sme brániť spojencov v NATO?

05.04.2024

Nuž, neviem ktorý hlupák by sa hrnul pomáhať spojencom v NATO, ktorí by sa stali obeťou útoku Ruska iba preto, že vytrepali svojich vojakov na Ukrajinu. Povedzme si rovno – zmluva o vzájomnej pomoci v prípade napadnutia platí, ale týka sa nepochybne situácie, že sa členská krajina stala obeťou útoku. A nie že sama svojou hlúposťou ako agresor vyprovokuje odvetný [...]

Notre Dame, paríž, vojak

Bezpečnosť počas olympiády v Paríži posilnia aj vojaci a policajti zo zahraničia

13.04.2024 13:12

Po útoku Islamského štátu na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal 144 obetí, zaviedlo najvyšší bezpečnostný stupeň.

fico, danko, pellegrini

Fico by chcel Danka na poste šéfa parlamentu. Hlas to odmieta, odkazuje na koaličnú zmluvu

13.04.2024 12:42, aktualizované: 13:28

Hlas pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu tieto pomery nezmenili.

Súdna rada, Ján Mazák

Časť členov Súdnej rady chce opäť odvolať jej šéfa Mazáka, za neoprávnené zbieranie informácií

13.04.2024 12:15

Predseda Súdnej rady Mazák hrubo zneužil svoju funkciu na neoprávnené zbieranie informácií voči konkrétnym sudcom, uviedli jej členovia Kosová a Šamko.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,848
Celková čítanosť: 8965679x
Priemerná čítanosť článkov: 3148x

Kategórie