Založ si blog

Anjelské krídla 7. – Neviem, neviem. . .

Veriť je zo všetkého najviac, Ak veríme, kráčame. Dokážeme vidieť neviditeľné svetlo, ktorým je nádej – šepkal mi tichý hlas.

Ten hlas sa niesol včerajším večerom z diaľky a priom rezonoval v mojom vnútri, vnímala som ho až fyzicky, veľmi intenzívne. Strážny anjel? Nejaký ochranný duch?

Čo sa deje?

Akúsi knihu som pre odpoveď náhodne otvorila – a na strane nápis odseku tmavo svietil – nechaj sa viesť koincidenciami..

Zámer sveta  ma vliekol posledné tri dni koincidenciami. Hodne zvláštnymi. Na  konštelačné podujatie s názvom Veľká príležitosť som pozvanie dostala, aj na šamansé podujatie. A moju obľúbenú indiánsku báseň som na rôznych možných i nemožných miestach nachádzala. 8 x, ach.

Tak som sa navliekla na môj facebook, kde ju mám, dívala som sa a dumala. Koluje jej viac verzií, ale tá ktorú mám na fb sa mi páči najviac. Keď sa dotkneme stretu svojho smútku, je to silný zážitok. A tá zrada, a stiahnutie sa, hm, to je zrejme dôležitý krok, to nás mení. Tá báseň hovorí o ceste k hlbokej zrelosti. Nie je veľa ľudí, ktorí by rozumeli ako málo je podstatné koľko zarobia a že zo všetkého najviac je človek, ktorý sa postaví ku mne doprostred ohňa a stojí pevne, ako hovorí tá báseň. A ešte jedna báseň o zrelosti tam je –  zvláštne koľko toho musíme prežiť, kým nám každé slovo z tých básní začne dávať hlboký zmysel.

Sladké tóny škótskych balád s Ellie Roberts sa niesli okolo mňa. Také idylické, až som mala pocit, že niečo nie je v poriadku.  Sedela som ticho ponorene, akoby pod vodnou hladinou.

Zdvojený obraz, no tak, je to zdvojený obraz, počuješ – triasol ma za plecia Zámer sveta.

Veď počujem, isteže, ale nerozumiem – kývla som plecom pod vodnou hladinou.

Múdra konštelatérska príručka má skutočne zdvojený obraz, skonštatovala som po nazretí do nej, a potom som ju zavrela.

Bolo po polnoci.

Chcela som tam ísť, povedala som Zámeru sveta, veľmi  som chcela zajtrajšok stráviť na Brdárke. I s poranenou nohou, i za cenu celonočného sedenia v meste, aby som včasranným busom mohla vyraziť. Prečo mi v tom brániš? Je to výročie smrti môjho syna. Chcem ísť lesom, niekam, neviem kam, celé dni…

Díval sa na mňa uprene. Pokojne. Hovor so mnou. Čo sa deje?

Pokrútila  som hlavou. Neviem, neviem…

 

Elena

 

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Boris Johnson

BBC ohlásila Borexit: Boris Johnson ešte dnes rezignuje

07.07.2022 10:30

Britský premiér Boris Johnson podľa BBC neustál politický tlak a odstúpi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636471x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie