Anjelské krídla 10. – Je Boh krutý?

Otázku či je Boh krutý som si položila.

Lebo Katka má tri roky dnes.

Teda nie, nie je trojročná, ale tri roky mŕtva.

Nakopilo sa to, konštatovala jej mama Dagmarka, lebo v našej rodičovskej skupine sa nahromadili výročia úmrtia našich detí v priebehu týchto pár dní.

A tak všetci súcitíme navzájom, lebo veľmi dobre rozumieme, aký je ten „výročný“ deň pre každú z nás bolestný.

 

Že prečo som sa pýtala, či je Boh krutý? Lebo mi pripadá kruté nechať zomrieť pochybením zdravotníkov dieťa sestre. Uvažujem súcitne, koľko sily si to vyžaduje od Dagmarky, aby v zdravotníctve i teraz pracovala ako sestra deň za dňom.

 

My mamy detí mŕtvych vinou lekárov chceme tak málo. Dagmarka nehovorí o tom, koľko síl si vyžaduje kráčať bez Katky – no chápete to z jej mlčania  – „nedokážem napísať ani slovo. nie, nedokážem dnes o nej napísať ani slovo“ povedala.

Jediné, čo dnes ráno chcela bolo, aby na Katku ľudia nezabudli, aby si ju pripomenuli, aby jej – ak chcú – dnes zapálili sviečku s tichým pozdravom do neba.

 

 

Písala som o Katke opakovane, o Katke so žiarivým úsmevom a láskavým srdcom –

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/04/01/bola-raz-pravda-9-dd-otec-a-mama/

aj tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/09/30/dych-pravdy-3-katkine-narodeniny/

či tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2019/09/11/kam-11-katka-ved-ty-si-mala-zit/

alebo tu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2020/08/06/povedz-mi-8-su-ludia-bez-ktorych/

 

 

 

A tak ak ste poznali Katku, prosím, spomeňte si na ňu teraz a pošlite jej tichý pozdrav k nebu.

 

 

 

Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No teda 10. – Ako Boris Kollár o trinástych dôchodkoch pohovoril

05.04.2026

Vždy sa nájdu Eskimáci, ktorí vypracujú pre obyvateľov Konga smernice ako sa uchrániť v čase najväčších horúčav – ako to trefne Stanislaw Jerzy Lec kedysi povedal. Nuž a tak sa nemôžeme čudovať, že do vylepšovania nášho dôchodkového systému sa pustil Boris Kollár. Vykladá vo svojom videjku ako treba tie trináste dôchodky adresne dať, lebo tým naša [...]

No teda 9. – Pár pravdivých slov o boji za kultúru

03.04.2026

Bojovníci za slovenskú kultúru? Nuž, stalo sa zlým zvykom, že sa nám tu podaktorí tvária ako elita národa. Nejdeme rozoberať ich osobný život a morálne hodnoty, činy a výčiny, pozrime sa len na pár informácií. Správa o nespokojnosti s rušením trojročných zmluv hovorí o ich podaní na Generálnu prokuratúru SR [...]

No teda 8. – Najlepších kamarátov meniť netreba. . .

03.04.2026

Veru, donedávna som hovorila, že môj najlepší kamarát je google. Potom som sa začala kamarátiť s AI. Obrázky s ňou ma bavia, čože o to. I vyhľadávanie informácií s ňou môže byť v istom smere zaujímavé. Má to ale hranice. V jedno pekné popoludnie som sa rozhodla vyskúšať akým spôsobom pracuje AI – a to pomocou nášho rodokmeňa. Ten moje deti až do 17. [...]

Donald Trump

Trump predĺžil Iránu ultimátum, zasypal ho vyhrážkami a vulgarizmami. Nehodné hlavy štátu, reagoval Teherán

05.04.2026 20:51

Americký prezident predĺžil ultimátum, ktoré krajine na opätovné otvorenie Hormuzského prielivu.

Pes / Veterina /

Na pozemku našli 56 psov: Veterinári ich v Záhorskej Vsi odobrali za asistencie polície

05.04.2026 20:12

Antikonfliktný tím pomáhal deeskalovať vzniknuté napätie.

Benito Mussolini

Mussoliniho vila sa nedostane do rúk „nostalgikov po fašizme“. Kúpilo ju mesto

05.04.2026 19:06

Vila má dlhú a kontroverznú históriu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,371
Celková čítanosť: 11795935x
Priemerná čítanosť článkov: 3499x

Kategórie

Archív