Založ si blog

Drak sa vracia 6. – Ako ušetríme v slovenskom zdravotníctve. . .

Mlčala som a predýchavala som pár dní ten hrozný príbeh.

Sú chvíle, keď sa nejaká desivá udalosť zo súčasnosti spojí s našimi spomienkami z minulosti.

 

Nie, môjmu synovi zdravotníci nevypli alarm –  nedostal sa ani na ARO, len na obyčajné interné, lebo na ARO vraj nemali miesto a previezť ho do inej nemocnice, kde by aspoň miesto na ARO bolo, sa neunúvali.

Ale zato sestry vypli alarm na ARO trojročnému Sebinkovi – a tak nemocnicou zdravotnú starostlivosť chlapček neprežil. Po piatich rokoch padol konečne rozsudok minulý mesiac  – a 4 zdravotníčky dostali trest za jeho smrť.

 

A ja som verila, že tí, ktorí majú riadiť slovenské zdravotníctvo, urobili opatrenia, aby sa už nikdy, nikdy, nikdy v žiadnej našej nemocnici neopovážil nikto vypnúť alarm. 

Nuž, zjavne to nie je pravda. 

Predstava ako zomieralo to bezmocné dieťa v „hniezde záchrany“ je pre mňa príliš zničujúca. Ako sa vôbec môžu pozrieť samy sebe do očí v zrkadle tie, čo žiadali vyplnúť ten alarm? ! A ten „kompetentný“, ktorý o jeho vypnutí v hniezde záchrany rozhodol, ponesie za hroznú smrť novorodenca zodpovednosť???))

Krucinál, ľudia, načo dávame peniaze na kúpu hniezd záchrany, keď na nich ktosi povypína pre svoje pohodlie alarmy?

Ak majú nefunkčné stáť naverímboha, tak ich ani nekupujme a ušetríme peniaze.

 

A tak verejne vyzývam výrobcov alarmov – prosím, dodávajte slovenským zdravotníkom výlučne alarmy, ktoré sa nedajú odstaviť od monitorovania.

Lebo nemáme záruku, že ich nejaký hlupák zamestnaný v slovenskom zdravotníctve, zasa  pre svoje pohodlie nevypne.

 

 

Elena

 

K diskusii:  Neviem si ani predstaviť, čo prežíva teraz tá matka. Lebo muselo to byť desivé rozhodnutie ísť tam odniesť svoje dieťa – určite iné ako rozhodovanie či si natrieť chleba s maslom alebo so syrom,  Nosila ho 9 mesiacov a porodila ho.  Neverím, že ho dala do hniezda záchrany mŕtve.

 

Iba 10. – Netvor z Lokce

07.07.2022

Brutálne ubité psíky, ktoré trpeli ešte kruto celé hodiny. Bez očí, s obrovskými ranami, žrali ich zaživa červy. Predstavujem vám netvora z Lokce, ktorý ich ubil. Má nejaký ksicht, a chodí po tomto svete, bohužiaľ. Nuž, Lokca je obec v okrese Námestovo na Orave. Iste by sa mohla presláviť niečím zmysluplnejším, ako je to, že tam žije nejaké zdegenerované indivíduum [...]

Zlatobyľ 9. – Stáročiami sa môžu niesť. . .

05.07.2022

Ach, kdeže sú tie dni, kedy našim územím blúdili Cyril a Metod a kadečo nám zvestovali. Dnešný deň ich pripomína len vzdialene, rovnako ako úporné horúčavy minulých dní. Je darom mať vieru i vzdelanie, nie každý však jeho cennosti rozumie. Pravá viera by nám mala dávať nádej i pokoru na našej životnej ceste, a pravé vzdelanie poznanie i životnú múdrosť, nie [...]

Iba 9. – Iba pravdu. . .

05.07.2022

Je načase otvorene hovoriť o situácii, do ktorej nás vohnala naša vláda súcitiaca viac s Ukrajincami, ako s vlastným obyvateľstvom. Ako píše článok v linku https://ereport.sk/hrozi-drsny-boj-medzi-europou-a-aziou-gazprom-si-nerezervoval-kapacitu-na-tranzit-plynu-do-europy/ Rusi si nerezervovali na ďalší rok tranzitnú kapacitu od októbra 2022 plynovodom Jamal-Európa, ani [...]

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Boris Johnson

Johnson vyviedol Britániu z EÚ, bol aj ministrom zahraničia a starostom Londýna

07.07.2022 11:50

Vizitka britského premiéra Borisa Johnsona (58), ktorý podľa britských médií oznámi rezignáciu.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Ukrajinskému vodičovi v Bratislave namerala hliadka takmer tri promile alkoholu

07.07.2022 11:25

Vodičovi hrozí väzenie až na jeden rok.

Boris Johnson

BBC ohlásila Borexit: Boris Johnson ešte dnes rezignuje

07.07.2022 10:30

Britský premiér Boris Johnson podľa BBC neustál politický tlak a odstúpi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,370
Celková čítanosť: 6636784x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Kategórie