Založ si blog

Ťažké časy 9. – Ide Slovensko cvičiť ukrajinské ženy?

Keď ideme ulicami niektorých miest, môžeme si položiť otázku že kto zostal na Ukrajine.

Túto dnešnú úvahu prepájam priamo s ukrajinskými deťmi – lebo deti sú budúcnosť každej spoločnosti, a ak ich priveľa uteká do sveta s otáznou ochotou návratu, tak treba uvažovať ako ťažko skúšanej Ukrajine pomôcť, aby neprišla takto o svoju budúcnosť.

Vieme vôbec koľko detí z Ukrajiny u nás presne je? Neboli u nás školopovinné, takže ktovie koľko z nich ostalo bez vzdelávania. Teraz by do školy chodiť mali a bývalý minister školstva odhadol ich počet v našich školách na 17 000, ale nevieme koľko detí sa vzdeláva dištančne a diaľkovo

https://www.postoj.sk/112280/ich-pocet-sa-moze-zdvojnasobit-pri-skolkach-bude-problem-avizuje-groehling

Gröhling hovorí, že je množstvo ukrajinských rodičov, ktorí nechcú dať dieťa do slovenskej školy. Ich deti sa vzdelávajú na diaľku a plnia tak povinnú školskú dochádzku na Ukrajine. O tom, koľko ukrajinských detí sa vzdeláva dištančne, nemá ministerstvo presné dáta.

Nehovoriac o probléme so škôlkami, lebo tam sme nemali dlhodobo dosť miest ani pre slovenské deti – mnohé mamy preto mali hlavy v smútku – čo nie je žiadne tajomstvo.

Ministerstvo zostavilo prehľadné plagátiky na modelové situácie so zaškoľovaním ukrajinských detí a zvýšilo počty žiakov v triedach škôl všetkých stupňov. Ibaže vyrieši to problémy?

Článok uvádza vyjadrenia analytikov, že

Neriadené umiestňovanie detí z Ukrajiny do škôl má za následok, že sa deti z Ukrajiny vzdelávajú vo veľkej časti škôl, a teda aj veľký počet škôl potrebuje dodatočnú podporu na ich vzdelávanie“. 

Rozumnejšie by podľa nich bolo cielene tieto deti sťahovať do malého počtu škôl, kde by dostali efektívnejšie podporu.

S tým plne súhlasím. A skutočne úprimne ukrajinským deťom prajem, aby sa čím skôr mohli vrátiť domov.

 

Nejde však len o deti – akosi priveľa ukrajinsky hovoriacich chlapov evidentne v odvodovom veku, sa nám tu premáva. Mali byť doma a pracovať v závodoch, aby sa udržala ukrajinská ekonomika, alebo brániť svoju vlasť, vravela som si.

No ale teraz Naď vyhlásil, že Ukrajincov tu budeme cvičiť vojensky – teda vyhlásil, že o tom jednať ideme, ale to už akoby bola ruka v rukáve  – https://veci-verejne.sk/nad-slovensko-je-pripravene-rokovat-o-vycviku-ukrajincov-na-uzemi-sr/

tak možno tu tých  s brannou povinnosťou začne odchytávať. Lebo je to veru náš škaredý počin voči Ukrajine ubytovať  a dávať finančnú podporu i zbehom z armády.  Veď na Ukrajine je vojna – a nečakáme azda, že to víťazné ťaženie proti Rusku zvládne Zelenskyj vybojovať sám – teda keby aj niekde náhodou išiel bojovať.

 

Pozrime sa, kto vôbec Ukrajinu bráni…

Ukrajinská armáda mala začiatkom roku 2022 stav podľa článku v linku

https://plus7dni.pluska.sk/zahranicie/kolko-vojakov-ma-rusko-kolko-ukrajina-tu-je-porovnanie-vojenskej-sily-oboch-krajin

podľa štatistík Globalfirepower.com z tohto roka dokopy 1,1 milióna vojakov, z toho 200.000 aktívnych a v záložných jednotkách 250-tisíc členov, v polovojenských jednotkách má Ukrajina 50-tisíc príslušníkov.

Nuž ale z tých záložákov jej minimálne niekoľko desiatok tisíc za hranice zdrhlo. Tak kto to tam vlastne bojuje?

 

Pravdu o hrdinskej ukrajinskej armáde prezrádza článok v linku

https://cz24.news/v-prednej-linii-ukrajinskej-armady-bojuje-5-tisic-zien-statisice-ukrajinskych-muzov-je-na-vylete-v-eu/

námestníčka ministra obrany Anna Maľarová v rozhovore pre novinárku Mašu Efrosininovú  po prvýkrát prezradila, koľko žien bojuje v radoch ozbrojených síl Ukrajiny. „Na fronte dnes nie je násilne prítomná ani jedna žena, všetky sú tam dobrovoľne. V súčasnosti máme v prednej línii asi 5 tisíc žien a vo všeobecnosti je v ozbrojených silách Ukrajiny viac ako 30 tisíc žien“.

Takže 30 000 žien bojuje, kým desiatky tisíc chlapov, ktorí by mali brániť vlasť, vybehlo cez hranice.

Myslím, že ženy by mali byť s deťmi, postarať sa o ne, o rodičov, prípadne by mali robiť vo fabrikách, aby im ekonomika celkom neupadla. Na vojnu by podľa mňa mali nastúpiť chlapi.

 

No a tak teraz uvažujem – budeme cvičiť dajakých ukrajinských mužov, alebo ženy?

 

 

Elena

 

 

 

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987934x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie