Založ si blog

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny.

Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát.

 

Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto.

Plne podporujem tento jeho návrh.

Dokedy majú doplácať v tomto štáte zodpovední ľudia na kadejakých nezodpovedných lumpov? Neviem ako inak nás štát bude chrániť, ak nie zavedením prísnych trestov voči tým, ktorí  nás svojim konaním ohrozujú ???!!!!! Dobrým slovom a dohovorom možno ísť na ľudí, ktorí svojim zanedbaním v zmysle pozabudnutia či omylu spôsobili malú ujmu. Nie takým, ktorí spôsobili závažnú ujmu svojim vedome nezodpovedným konaním.

 

Ozvala sa právnička, že je to unáhlené a prísne.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/642352-neprimerane-radikalne-a-unahlene-hodnoti-advokatka-matovicov-navrh-na-zhabanie-auta-za-alkohol/

A že kto by nahradil auto tomu, kto ho šoférovi len požičal, keby bol páchateľ insolventný.

Nuž, podľa mňa ak nie samotný páchateľ, tak nikto – človek by mal uvažovať, že komu auto požičia. Vážne by ste požičali svoje auto insolventnému ožranovi? No tak potom bude lepšie, ak žiadne auto nebudete mať.

Ak dáme na váhy na jednu stranu riziko, že príde o auto niekto, kto ho nepremyslene požičal nejakému opilcovi a na druhú stranu váhy riziko smrti čo i len jedného človeka jazdou opilca, tak na ktorú stranu váh by ste sa priklonili?

Ak človek vie dopredu pravidlá, že pri sadnutí si ožratý za volant o auto príde, je to jeho voľba a nevidím najmenší dôvod ľutovať ho pri následkoch.

Už ma naozaj štvú podaktorí právnici v tomto štáte, ktorí vidia len práva páchateľov a páchateľov a páchateľov – a práva ich obetí sú im ukradnuté.

A i práva nás ostatných zjavne – lebo väzňom sa skladáme na ich život v base hodne luxusne. Stačí si pozrieť väzenskú ročenku, koľko nás stojí denný pobyt väzňa v ktorej base – je to o dosť viac ako má na jeden deň v mesiaci dôchodca po desaťročiach poctivej práce. A to ešte namiesto nich musíme solidárne živiť aj ich rodiny, o ktoré by sa mali postarať sami. Nie, tento solidárny systém skutočne nepokladám za dobrý a ani za spravodlivý.

 

Hej, ako empatik v takýchto situáciách trpím. Čím viac detailov o obetiach dávajú, tým intenzívnejšiu bolesť zažívam. A i keď sa snažím vyhýbať tým správam, je ich prílev všade. Tí mladí ľudia so svojimi nádejami a snami, súcitím s nimi a s ich rodinami. I na tých blízkych isto doliehajú zúfalo detaily a ustavične pokračujúce správy o tom zločine.

 

No a keď sme pri tom zločincovi – uvedomujem si, ako nedôverujem tomuto štátu a jeho nastoľovaniu spravodlivosti.  A ak sa ráno písalo o 2, 86 promile a poobede už len o 1, 6 promile, a pritom páchateľ pretriezvieval ešte poobede v nemocnici, myslím si o tom svoje  – keďže o alkohológii mám nejaké tie vedomosti. Mojej nedôvere nahráva i skutočnosť, že sa objavil oslavný článok o páchateľovi v pluske, ako na páchateľa nedá dopustiť jeho hluchá zverenkyňa

https://sport24.pluska.sk/ostatne/nedala-nanho-dopustit-takyto-odkaz-zanechala-vrahovi-zochovej-jeho-zverenkyna?itm_modul=centrum_topbox&itm_brand=centrum&itm_template=hp&itm_area=sport&itm_position=6

Pripadá mi to skutočne ako výsmech obetiam, dať na druhý deň po takom čine takýto článok o páchateľovi. A tak som dala tvrdý koment, že slečna má zrejme i mentálny deficit  a nielen sluchový, keď vystupuje s takýmito rečami mediálne v tejto situácii. To nemá žiadny súcit s jeho obeťami? Ako sa asi cítia tí pozostalí, keď vidia takýto článok o páchateľovi, ktorý vzal život ich deťom?

Mal by nám autor článku osvetliť svoj motív taký článok teraz napísať – žeby pokyn vylepšiť renomé páchateľa?

Ako to povedal Gandalf?  NEPREJDÚ.

 

A tak som zamerala svoju malígnu pozornosť na život páchateľa.

Ten ctený výbor, v ktorom páchateľ úradoval, by nám mal prezradiť, či sú ich funkcionári platení a aký plat majú. Pripadá mi, že si možno žijú ako v bavlnke z našich daní – a podaktorí už zrejme nevedia čo od dobroty. Požiadala som ich preto písomne o informáciu, či funkcie v ich výbore sú platené alebo dobrovoľnícke. Otec generálny tajomník, syn kontrolór v tom výbore – to i pri dobrovoľníckych funkciách by sa mi zdalo cez čiaru, pri funkciách platených by som to nazvala oveľa škaredšie. Tak si počkáme na odpoveď.

 

Elena

 

 

P. S.: Na socsieťach takýto obrázok sa objavil.

Začem bukvy? Vso jasno…

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1022565385806724&set=gm.812129513306152&idorvanity=422263928959381

 

Cesta duše 7. – Život je. . .

04.03.2024

Medzinárodný deň divokej prírody bol včera. Šaman Ivo Musil o tom píše nádherne na svojej stránke šamani.cz. Aj tento obrázok tam má, ako zdroj uvádza Zdroj: Native American Culture Regions https://www.facebook.com/groups/nativecutlure/ Mám aj ja v srdci jej nespútanú podobu [...]

Pravdu na stôl 1. – Buď spravodlivosť nastolí štát, alebo ju vezmú do rúk ľudia. . .

02.03.2024

Pravdu nezastavíte. Je to priveľká špinavosť – tá hra na kovidpandémiu. Je to zločin proti ľudskosti. Som si istá, že v tomto štáte nie je ozajstný záujem pravdivo vyšetriť kovidšpinavosti – NCZI mi odmietlo poskytnúť štatistiku o tom, v ktorej nemocnici ľudia zomierali na UPV najviac. A pýtam sa verejne, prečo by mala byť táto informácia dôverná, prečo [...]

Ale nooo 11. – Ako som analyzovala analýzu analytikov. . .

29.02.2024

Analytici sa pustili do bývalej vlády za dôchodky, ako píše článok v linku https://www.topky.sk/cl/10/2698371/Analytici-nalozili-byvalej-vlade–Kde-ma-teraz-na-toto-stat-brat-peniaze–Cierne-scenare-a-zle-spravy-pre-dochodcov vraj budú musieť žiť s minimálnou valorizáciou – symbolickou, terajšie dôchodky budú zmrazené. Mám už dosť toho, ako tu ktosi klame a [...]

Allen Weisselberg

Bývalý finančný riaditeľ Trump Organization sa priznal ku krivej výpovedi. Dostal päť mesiacov väzenia

04.03.2024 22:47

Allen Weisselberg sa priznal ku krivej výpovedi v občianskoprávnom procese, v ktorom je za podvod obžalovaný exprezident Donald Trump.

Izrael / Tunel / Hamas /

Hamas nevie, koľko rukojemníkov v Gaze je ešte nažive

04.03.2024 22:35

Otázka rukojemníkov je stredobodom rokovaní o prímerí v Pásme Gazy, ktoré prebiehajú v Káhire.

Vladimir Putin

Únik nahrávky z Nemecka je podľa Bieleho domu pokus Ruska rozdeliť západných spojencov Kyjeva

04.03.2024 22:07

Prokremeľská RT zverejnila nahrávku, o ktorej tvrdí, že na nej predstavitelia nemeckej armády diskutujú o vojenských úderoch na Moskvou anektovaný ukrajinský Krym.

Télam

Argentínsky prezident Milei nechal zavrieť štátnu tlačovú agentúru Télam. Tvrdí, že je "hlasnou trúbou perónizmu"

04.03.2024 21:15

Podľa zamestnancov je uzavretie agentúry jedným z najhorších útokov na slobodu slova za posledných 40 rokov, teda od pádu vojenskej junty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,830
Celková čítanosť: 8872678x
Priemerná čítanosť článkov: 3135x

Kategórie