Založ si blog

Slovááá 3. – Matovič má pravdu a jeho nápad plne podporujem. . .

Bratislavská tragédia je v skutočnosti tragédiou Slovenska. Lebo obete nie sú Bratislavčania, ale študenti, ktorí prichádzali na internát z rôznych kútov krajiny.

Cestovali z domu, ich blízki ani netušili, že ich videli posledný krát.

 

Matovič navrhol, aby vodičovi, ktorý za volantom má viac ako promile, zhabal štát auto.

Plne podporujem tento jeho návrh.

Dokedy majú doplácať v tomto štáte zodpovední ľudia na kadejakých nezodpovedných lumpov? Neviem ako inak nás štát bude chrániť, ak nie zavedením prísnych trestov voči tým, ktorí  nás svojim konaním ohrozujú ???!!!!! Dobrým slovom a dohovorom možno ísť na ľudí, ktorí svojim zanedbaním v zmysle pozabudnutia či omylu spôsobili malú ujmu. Nie takým, ktorí spôsobili závažnú ujmu svojim vedome nezodpovedným konaním.

 

Ozvala sa právnička, že je to unáhlené a prísne.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/642352-neprimerane-radikalne-a-unahlene-hodnoti-advokatka-matovicov-navrh-na-zhabanie-auta-za-alkohol/

A že kto by nahradil auto tomu, kto ho šoférovi len požičal, keby bol páchateľ insolventný.

Nuž, podľa mňa ak nie samotný páchateľ, tak nikto – človek by mal uvažovať, že komu auto požičia. Vážne by ste požičali svoje auto insolventnému ožranovi? No tak potom bude lepšie, ak žiadne auto nebudete mať.

Ak dáme na váhy na jednu stranu riziko, že príde o auto niekto, kto ho nepremyslene požičal nejakému opilcovi a na druhú stranu váhy riziko smrti čo i len jedného človeka jazdou opilca, tak na ktorú stranu váh by ste sa priklonili?

Ak človek vie dopredu pravidlá, že pri sadnutí si ožratý za volant o auto príde, je to jeho voľba a nevidím najmenší dôvod ľutovať ho pri následkoch.

Už ma naozaj štvú podaktorí právnici v tomto štáte, ktorí vidia len práva páchateľov a páchateľov a páchateľov – a práva ich obetí sú im ukradnuté.

A i práva nás ostatných zjavne – lebo väzňom sa skladáme na ich život v base hodne luxusne. Stačí si pozrieť väzenskú ročenku, koľko nás stojí denný pobyt väzňa v ktorej base – je to o dosť viac ako má na jeden deň v mesiaci dôchodca po desaťročiach poctivej práce. A to ešte namiesto nich musíme solidárne živiť aj ich rodiny, o ktoré by sa mali postarať sami. Nie, tento solidárny systém skutočne nepokladám za dobrý a ani za spravodlivý.

 

Hej, ako empatik v takýchto situáciách trpím. Čím viac detailov o obetiach dávajú, tým intenzívnejšiu bolesť zažívam. A i keď sa snažím vyhýbať tým správam, je ich prílev všade. Tí mladí ľudia so svojimi nádejami a snami, súcitím s nimi a s ich rodinami. I na tých blízkych isto doliehajú zúfalo detaily a ustavične pokračujúce správy o tom zločine.

 

No a keď sme pri tom zločincovi – uvedomujem si, ako nedôverujem tomuto štátu a jeho nastoľovaniu spravodlivosti.  A ak sa ráno písalo o 2, 86 promile a poobede už len o 1, 6 promile, a pritom páchateľ pretriezvieval ešte poobede v nemocnici, myslím si o tom svoje  – keďže o alkohológii mám nejaké tie vedomosti. Mojej nedôvere nahráva i skutočnosť, že sa objavil oslavný článok o páchateľovi v pluske, ako na páchateľa nedá dopustiť jeho hluchá zverenkyňa

https://sport24.pluska.sk/ostatne/nedala-nanho-dopustit-takyto-odkaz-zanechala-vrahovi-zochovej-jeho-zverenkyna?itm_modul=centrum_topbox&itm_brand=centrum&itm_template=hp&itm_area=sport&itm_position=6

Pripadá mi to skutočne ako výsmech obetiam, dať na druhý deň po takom čine takýto článok o páchateľovi. A tak som dala tvrdý koment, že slečna má zrejme i mentálny deficit  a nielen sluchový, keď vystupuje s takýmito rečami mediálne v tejto situácii. To nemá žiadny súcit s jeho obeťami? Ako sa asi cítia tí pozostalí, keď vidia takýto článok o páchateľovi, ktorý vzal život ich deťom?

Mal by nám autor článku osvetliť svoj motív taký článok teraz napísať – žeby pokyn vylepšiť renomé páchateľa?

Ako to povedal Gandalf?  NEPREJDÚ.

 

A tak som zamerala svoju malígnu pozornosť na život páchateľa.

Ten ctený výbor, v ktorom páchateľ úradoval, by nám mal prezradiť, či sú ich funkcionári platení a aký plat majú. Pripadá mi, že si možno žijú ako v bavlnke z našich daní – a podaktorí už zrejme nevedia čo od dobroty. Požiadala som ich preto písomne o informáciu, či funkcie v ich výbore sú platené alebo dobrovoľnícke. Otec generálny tajomník, syn kontrolór v tom výbore – to i pri dobrovoľníckych funkciách by sa mi zdalo cez čiaru, pri funkciách platených by som to nazvala oveľa škaredšie. Tak si počkáme na odpoveď.

 

Elena

 

 

P. S.: Na socsieťach takýto obrázok sa objavil.

Začem bukvy? Vso jasno…

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1022565385806724&set=gm.812129513306152&idorvanity=422263928959381

 

Vedieť viac 4. – Kultúrne obohatení Francúzi. . .

28.11.2022

6-ročné dievčatko znásilnené migrantom vo Francúzsku – píše o tom článok v linku https://www.plenum.sk/otcovi-6-rocneho-dievcata-hrozi-vazenie-pretoze-zbil-migranta-ktory-ju-znasilnil/ V&ošiel v noci do ich domu a znásilnil dieťa. Údajný páchateľ vyhlasuje, že má len 14 rokov údajne – byť políciou vo Francúzsku určite by som si jeho vek preverila [...]

Vedieť viac 3. – Príbeh lekárov alias Raz stačí. . .

27.11.2022

Raz nestačí – čítali ste tú knihu? Jej názov hovorí o tom, že nestačí byť šťastný raz v živote. Kedysi dávno som ju čítala i ja. S tým názvom knihy súhlasím, no i tak krédo „raz nestačí“ neaplikujem v živote na všetko. Rozhodne mi v živote stačí raz, ak sa ma niekto pokúsi vydierať – taký človek u mňa skončil. A tu nás podaktorí [...]

Vedieť viac 2. – Samovraždy na železniciach. . .

23.11.2022

Samovraždy na železnici. Desivý fenomén modernej spoločnosti. Už len správa o nich nás zasiahne. Nie to ešte aby to bol niekto známy. Málokto však uvažuje o tom, ako sa v tej situácii cíti rušňovodič. Človek sa postaví na koľajnice a rušňovodič už nedokáže urobiť nič, len bezmocne brzdiac pokračovať vlakom dopredu. Hoci vie, že vzdialenosť na ubrzdenie je [...]

Somálsko útok bombový

Ďalší útok militantov v somálskom Mogadiše. Zahynulo najmenej desať ľudí

28.11.2022 08:03

Pri útoku utrpel zranenia aj somálsky minister vnútornej bezpečnosti.

šanghaj protest čína police

BBC tvrdí, že jej novinára v Šanghaji zadržala a zbila čínska polícia

28.11.2022 06:56

Novinár mal v Šanghaji informovať o priebehu protestov za ukončenie prísnych opatrení čínskej vlády proti šíreniu covidu.

Germany Russia Ukraine War

Nemeckí vojenskí mechanici sú už v Michalovciach. Aké zbrane pre Ukrajinu budú opravovať?

28.11.2022 06:00

Rezort obrany ubezpečuje, že Slovensku ani Michalovciam v súvislosti s opravou nemeckej bojovej techniky žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

Antonivskij most, Cherson, vojna na Ukrajine

ONLINE: Kyjev je pod snehom. Zelenskyj očakáva ďalšie raketové útoky

28.11.2022 05:55, aktualizované: 09:28

Kým budú mať Rusi rakety, tak sa neupokoja, uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý očakáva ďalšie ruské raketové útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,463
Celková čítanosť: 7227539x
Priemerná čítanosť článkov: 2934x

Kategórie