Založ si blog

Slovááá 2. – Večerná tragédia v Bratislave. . .

Včera večer po desiatej v Bratislave na zastávke MHD vletelo auto do davu ľudí.

Piati mŕtvi a najmenej desať ranených.

Sedím a plačem v nadráne nad tou hrôzou.

A uvažujem, koľko z tých obetí bolo študentov cestujúcich na internáty. Alebo ľudí cestujúcich kvôli práci. Nedeľa  večer – aj moje dieťa do školy včera podvečer cestovalo – našťastie nie do Blavy, a našťastie dorazilo v poriadku. Na fotkách z miesta nehody vidno porozhadzovanú batožinu. Bordový kufor, presne taký má aj moje dieťa. O to viac sa vžívam do situácie tých obetí.

Vodič bol údajne opitý. Vraj mal v sebe 2,8 promile podľa info z diskusií.

 

Krucinál, koľko zla nám v živote narobia ožrani.

Ako si môže niekto sadnúť za volant, ak pil? Mali by konečne spraviť inteligentné autá, keď už nemáme inteligentných vodičov.

Do áut by mal byť zavedený povinne detektor alkoholu, aby keď si človek sadne na miesto vodiča a detekuje mu alkohol, ostane v aute zavretý kým nevytriezvie, samozrejme bez naštartovania auta. A ak sa tak „usadí“ tri razy, auto ho zablokuje ako šoféra natrvalo. Pri prekročení povolenej rýchlosti inteligentné auto zastaví na kraji cesty a povie vodičovi – prekročil si rýchlosť, naštuduj si vyhlášku. A nepohne sa, kým vodič celú vyhlášku z obrazovky neprečíta nahlas a bezchybne do poslednej bodky.

Nie, skutočne nemám rada ľudí, ktorí sa ožierajú. Bývam na Prednej Hore, kde je protialkoholická liečebňa. Skorým ránom chodím k busu do práce  – alkoholičky sa idú poprechádzať. Aj ja by som sa šla radšej prejsť, než viac ako tri dni každý týždeň robiť na nezodpovedných ľudí, a skladať sa na ich pohodlný nezodpovedný život. A namiesto nich i na ich deti a ich rodičov, lebo oni sami si svoje životné záväzky neplnia. Keďže som v živote zažila kvôli alkoholu veľa utrpenia (nie, nepila som ja), tak moja zhovievavosť voči alkoholikom má výrazne obmedzené hranice.

A zjavne nemáme ani inteligentných tvorcov legislatívy – lebo od januára by sa nám mali po cestách začať prevláčať už 18-roční kamionisti. O koľko % u nás stúpne nehodovosť? Koľko obetí pribudne? A potom budú naši drahí predstavitelia blábolať do televízie ako vyslovujú sústrasť obetiam a že kto to len mohol tušiť? Myslí si azda niekto z vás že je dobrý krok pustiť na cesty 18-ročných kamionistov? 

Musela som si dať túto vsuvku, aby som predýchala tú hrôzu.

Koľko rodín bude zažívať celoživotnú stratu pre jedného nezodpovedného lumpa .Koľko rodičov zostane bez detí, a koľko detí bez rodičov???!!

 

Mám dosť falošných hier.

Nie som ochotná počúvať táranie, že nehody sa stávajú. Lebo podľa mňa nehoda sa stane, ak niekto počas jazdy dostane infarkt a spôsobí nehodu. Alebo ak mu z lesa vyskočí na auto jeleň.

Ak si niekto sadne za volant ožratý – a vodič mal údajne 2,8 promile v sebe – tak to nie je nehoda, ale zločin. 

Mal radšej zlomiť krk sebe a tomu svojmu synovi, ktorý tam s ním v aute sedel, ako piatim nevinným ľuďom. A ktovie ako celoživotne zmrzačil tých desiatich zranených.

Jeho právnici budú v tomto štáte naťahovať cestu za spravodlivosťou na roky a obete trpieť nanovo jatrenými ranami v rámci retraumatizácie, a potom sklamaním zo „spravodlivosti“ v tomto štáte? Poznám to dôverne z procesu za spravodlivosť pre môjho syna, ktorého smrť spôsobila lekárka. A neprajem také utrpenie zažívať iným. Neviem ako by som zareagovala, keby som bola svedkom takej nehody, obávam sa, že by som tam dotyčného šoféra fyzicky napadla. Lebo jasne si uvedomujem, aké peklo čaká pozostalých kvôli jednému prekliatemu ožranovi.

A všetci tí, ktorí vedeli, že ten človek slope, ako ho mohli nechať sadnúť do auta – môžu sa pozrieť na seba do zrkadla ráno? Lebo ak sa niekto posadí ťažko ožratý do auta, neverím že je to po prvý raz, čo jazdí pod vplyvom alkoholu.

 

Je to naozaj hrozné, ako sa život zvrtne v okamihu. A prídete o blízkeho niečou bezohľadnosťou a nezodpovednosťou.

Posielam balíček energie tým mŕtvym, aby prešli k svetlu.

 

Úprimnú sústrasť pozostalým, z celého srdca.

 

 

Elena

 

K diskusii  janina  ten jeho syn je dospelý 36-ročný človek – sám mal tiež vypité  a nezastavil svojho ožratého otca pred jazdou – zabili toľko nevinných mladých ľudí. Radšej veru mali vykrútiť krk sebe obaja. Jeden z tých študentov bol prvák – doparoma, teraz začal chodiť na výšku. Vieš si vôbec predstaviť, čo tí rodičia študentov zažívajú? Toto je to športovanie, na ktoré sa skladáme z našich daní?

A ešte bol arogantný a vyhrážal sa policajtom? Áno, to sú presne tí hajzlíci, ktorí majú dobre platené funkcie z našich daní a cítia sa potom ako polobohovia.

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987970x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie