Založ si blog

Ale nooo 2. – Akú pravdu nám Hellebrandt ukázal. . .

Nuž, bývalý poslanec Progresívneho Slovenska Hellebrandt nám ukázal niekoľko aspektov pravdy v situácii odhalenia jeho ochorenia.

V prvom rade – nevidela som jediný ohlas, ktorým by ho niekto hanil za jeho chorobu. Všetky kritické príspevky mu vyčítali nekomunikovanie o nej so zdravotníkmi.

Pripadá mi zvláštne, že ľudia tváriaci sa progresívne namiesto progresívneho konania  „poviem o svojej chorobe“, ktorým by mohol spozitívňovať postoje verejnosti voči takto chorým ľuďom, informovať  o možnostiach pre prípadných ďalších chorých, odtabuizovávať chorobu, chcú dokonca zmeniť zákon, aby chorý mohol túto svoju chorobu tajiť a nemusel ju nahlasovať ani zdravotníkom.

Mimochodom – hlási sa lekárovi aj prekonanie hepatitídy B a C, a videli ste vystrájať niekoho, že ju nechce hlásiť?

Ako sa zmenia postoje verejnosti k tejto chorobe, ak samotní nositelia ju chcú tajiť a de facto ju tabuizujú týmto postupom oni sami?!!

V druhom rade – zaujímavé je, že sa ozvalo aj zopár lekárov, že toto ochorenie netreba hlásiť, lebo vraj nie je infekčný a liečba môže byť dokonca jednou injekciou za pol roka. Mohli by nám títo pokrokoví lekári prezradiť, či v časoch kovidu mali vycapené na dverách oznamy o povinnom nosení rúšok. Či sa ktorýkoľvek z nich ozval, že nejde o očkovanie, o riadnu očkovaciu látku a že je podvod nechať podpisovať ľudí papier, že vraj sami o očkovanie žiadajú, hoci tak mnohí konali len pod nátlakom, z pracovných či študijných dôvodov. Nerozumeli azda tá zdravotnícki hrdinovia terajší, že tí vakcinovaní ľudia sú de facto len vystavení experimentálnej látke a klinickému experimentu v tom lepšom prípade, v tom horšom prípade zločinu?!!!

V treťom rade pán Hellebrandt samotný. Vyžaduje voči sebe toleranciu s jeho chorobou. On sám a strana, ktorej je členom, ju nemal ani voči zdravým ľuďom, ktorých dokonca proti ich vôli chcel vystavovať povinnej účasti v pochybnom experimente. Tým, ktorí by odmietli, hrozili sankcie, dokonca aj vyššie dane.

No čo k tomu dodať? Členviam toho progresívneho spolku by mali v prípade, ak budú chcieť hovoriť o fašistoch, pozrieť sa do zrkadla.

 

Elena

 

P. S.: palenque  Píšem o jeho postoji ku chorobe.

 

Takže tak 8. – Spoločná zodpovednosť – spoločná basa. . .

19.04.2024

Opakované testovanie národa sa označovalo ako Spoločná zodpovednosť. Veru, to vydarené podujatie Matoviča a jeho inšpirátora Pavelku, ktorý sa vydával za epidemiológa – skôr by sme ho mohli označiť ako Zločin storočia, veď šlo o trestný čin, realizovaný vládou na vlastnom národe s verejne prezentovaným hrubým nátlakom, ktorému boli ľudia vystavení pod [...]

Takže tak 7. – Bude Dolinková klinec do truhly vláde?

19.04.2024

Dolinková zavádza platby u lekára – vraj „len 5 eur“. Ibaže zakaždým, a u každého lekára – takže ak potrebujete u špecialistu predpísanie liekov či pravidelnú kontrolu, a máte takých špecialistov troch a raz zájdete k všeobecnému lekárovi, chronicky chorému pacientovi urve tento nápad hneď 20 eur navyše z rozpočtu mesačne. Iste, „iba [...]

Cesta duše 10. – Ťažké časy. . .

18.04.2024

Čaro rozprávok je v ich pravdivosti. Vypovedajú o živote tak veľa… Veru, spomínate si kde začína rozprávka? Za siedmymi horami a siedmymi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial. Tam, hodne ďaleko, kde je všetko naopak než ako by malo byť, práve tam sa začína rozprávkový príbeh. Musíte skrátka prejsť ťažkými časmi, a všetko v živote sa vám musí prevrátiť. [...]

nôž, krv, zranenie

Veľká tragédia v Hlohovci: V byte našli dobodaného 19-ročného mladíka. Polícia zadržala podozrivého

20.04.2024 21:44, aktualizované: 22:26

Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Taiwan, vojaci

USA odklepli spojencom pomoc za 95 miliárd dolárov. Biden: Jasná správa o našej sile

20.04.2024 19:51, aktualizované: 22:34

Rad kongresmanov ocenil, že šéf Snemovne Mike Johnson zákony na hlasovanie predložil. Johnson kvôli tomu podľa médií riskuje vlastný post.

nehody

Nešťastný deň pre Brezovú pod Bradlom: Dve nehody a päť zranených. Zasahoval aj vrtuľník

20.04.2024 19:29

Polícia vyšetruje okolnosti dvoch dopravných nehôd, ku ktorým došlo v sobotu v Brezovej pod Bradlom.

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí, smerovali na pohreb

20.04.2024 18:56, aktualizované: 21:33

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb. Pomoc prišla až po 40 minútach.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,851
Celková čítanosť: 8987967x
Priemerná čítanosť článkov: 3153x

Kategórie