S pravdou 7. – Raj asociálov. . .

No kde by to len bolo, ak nie u nás?

Dokedy sa budeme báť, prizerať ľahostajne a tváriť, že sa nič nedeje?

Hnevá ma tá podivná ľahostajnosť ľudí voči darebáčinám – pozerajú sa ako spokojne na utrpenie iných, ktoré zavinia kadejakí lumpi, až kým sa nestane niečo ich blízkemu.

 

MInulý týždeň asociál dobodal pani vo Veľkých Kapušanoch v jej vlastnom dome – a ani sa médiá v článkoch nezdôverili, koľko detí do tých 23 rokov stihol pán vrah vyrobiť, kým vraždil.

Dnes asociáli dobili redaktorku. Pozrite

https://www.cas.sk/clanok/2978717/reporterku-koevesovu-brutalne-napadli-skoncila-s-vaznymi-zraneniami-v-nemocnici/

Rodinný gang asociálov údajne prepadáva ľudí vTrnave, ako píše článok v linku

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/929347-maju-kradnut-bit-ludi-a-chodit-ozbrojeni-v-trnave-udajne-posobi-rodinny-gang-ktory-nabera-na-sile

Podľa nahrávok na instagrame je to tam naozaj hrozné. Redaktorka zisťovala, čo vystrájajú. Vážne má  riešiť veci odvážna redaktorka a nemá poriadok urobiť štát?!!!

Asociáli ju napadli dokonca v prítomnosti polície. No čo by sme mali robiť s takými lumpami, dohovárať im a ťahať ich po priestupkovom konaní donekonečna, na ktoré nechodia a po ktorom od nich aj tak nič nevymôžu? Prečo ten 15-ročný spratok už dávno nie je  v resocializačnom zariadení? A prečo vôbec necháva štát vyrastať deti v prostredí, ktoré ich len patologizuje a kriminalizuje?

Vraj sa živia krádežami od ľudí a v obchodoch už dlho?!!! Vraj kopú do detí? No čo to tam, ľudia, robíte – skutočne sa nenašla partia, ktorá by tých lumpov prevychovala, ak polícia na to zjavne nestačí?

Čo na toto slušne povedať? Je to fakt smutná vizitka trnavskej polície, ak doteraz celý jej ansámbl z našich daní platený nezistil to, čo zistila jedna redaktorka s oveľa menej prostriedkami na takéto zisťovanie. Fakt doteraz nezistili, že tam už dlhodobo útočí rodinný gang, a že k dospelým sa pridávajú aj ich spratkovia? A že sú dokonca ozbrojení? Skutočne nič z toho nezistili? Hotová Alenka v krajine zázrakov, teda v ansámbli trnavskej polície.

Prečo sa polícia len prizerá – dokedy, kým niekoho dobijú na smrť? Alebo kým niekomu nepovolia nervy, a nedá lumpom po hube – a potom začne ujúkať Európska únia, ako ich tu chudákov diskriminujeme? Však poďme, poskladajme sa tej asociálnej rodine na cestu do Bruselu – a nech ich tam socializujú ako len uznajú za vhodné. Lebo inak skutočne neviem, ako toto celé skončí – odstrelí lumpov niekto v sebaobrane?

 

Isteže Trnava nie je jediné mesto, ktoré má problém s asociálmi. Veď o to horšie, o to viac by mal štát začať robiť dôsledne poriadok – nie je to ojedinelosť a výnimka, tak je potrebné zaviesť bezodkladné a systémové riešenia. Opakovane v blogu poukazujem, že v Poprade deti žobrú a rodičia ich tým vystavujú záhaľčivému životu – a to tak v podvečeroch pri Forume, ako aj počas víkendov pri hornom Kauflande. Zakaždým keď som v Poprade, tak som tam žobravcov zastihla, ako je teda možné, že ich tam nezastihne nijaká kompetentná inštitúcia a nerieši to?

Podaktorí sa tvária, že tu povaľači nemajú ani na suchý chlieb, ale v skutočnosti majú dostatok financií aj na to, aby fajčili, slopali a fetovali  – a pritom nepohli ani prstom v poctivej práci. Taktiež podaktorí vykladajú, že sú to ľudia nezamestnateľní a že by ani pracovať nevládali – zaujímavé je, že majú dostatok energie na to, aby žúrovali a jačali po nociach, aby sa mlátili  medzi sebou, takže ich musí zachraňovať polícia,  a aby vystrájali darebáčiny v širokom – ďalekom okolí. Podľa výskumov sa pracovať naučia aj opice, takže som si istá, že to zvládnu aj naši nezamestnateľní. Som si tiež istá, že to nepôjde  s pekným slovom a prehováraním, či by tak náhodou neskúsili ísť pracovať.

Štát má ale podľa mňa plné právo ľudí, ktorí majú deti, donútiť k poctivej práci, aby svoje potomstvo živili. A nepochybne na to má aj dostatok prostriedkov.

A povedzme si otvorene – štát má na to aj dostatok dôvodov. Lebo  je skutočne luxus nechať bepracne sa povaľovať desaťtisíce ľudí, no a to som riadny optimista, že hovorím len o desaťtisícoch. Lebo je pravdou, že len v BB kraji máme vyše 24 000 nítkov, t. j. nezamestnaných od 16 do 30 rokov, ktorým sa nechce robiť. No a potom je tu tiež hŕba ďalších povaľačov od 30 rokov vyššie.

 

Sú veci, ktoré slušné dohováranie nespraví, ani apelovanie na slušnosť a zodpovednosť, lebo sú ľudia, ktorým sú tieto slová a takéto správanie úplne neznáme. Rovnako ako slová poctivá práca. Je skrátka potrebný tvrdý a okamžitý zásah štátu, aby pochopili, že je tu niečo väčšie ako oni. Teraz nemám na mysli Boha, ale právny mechanizmus štátu. Zákony, ktoré by mali platiť pre všetkých rovnako.

Solidarita je slovo, ktoré je v tomto štáte zneužívané výdatne. Lebo solidarita je vzájomná pomoc – a nielen vykrmovanie niekoho, kto  ostatných akurát tak okráda a ohrozuje. Ak jedni iba dávajú a druhí iba berú, tak rozhodne nejde o solidaritu, ale o parazitovanie.

 

Nuž, povedzme si to rečou mediálnou – redaktorku napadli osoby. Ak sa osoby nechcú prispôsobiť slušnému životu v slušnej spoločnosti  na Slovensku, nemôžeme k tomu osoby nútiť. V takom prípade im treba dať mapku s nákresom cesty do Indie, aby sa  vrátili do pôvodnej vlasti, ak sa tu nechcú socializovať.

 

Elena

 

P.S.: Ak chudáci trnavskí policajti doteraz nezistili, že tí lumpi zbrane majú a ohrozujú nimi ľudí, tak potom nech si pozrú záznam v článku v Blesku

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/798254/reporterku-tv-markiza-brutalne-napadli-pri-nataceni-s-vaznym-zranenim-skoncila-v-nemocnici.html

 

Tornádo sa vracia 11. – Rovno päť škaredých právd tu za uši ťaháme. . .

17.09.2025

Nuž tak nie ruský dron, ale raketa – a rovno poľská, ich vlastná – v tom Poľsku skoro dom povalila https://debata.pravda.sk/debata/767192-raketa-ktora-zasiahla-rodinny-dom-bola-polska/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rightbox Raketa, ktorá minulý týždeň zasiahla rodinný dom v obci Wyryki v Lublinskom vojvodstve, pochádzala podľa informácií [...]

Tornádo sa vracia 10. – Sexuálna výchova „po novom“

16.09.2025

Skutočne uvažujem, či ide len o scestnú (azda i naivnú?) snahu viesť deti ku pohľadu na sexualitu „po novom“, alebo či sa tu pod rúškom moderného pohľadu na sexualitu presúšajú i pedofilne orientované osoby v podivných aktivitách. Článok o inovatívnom divadelnom počine (našťastie zatiaľ v Česku) som včera čítala. No neviem, vážne by ste chceli [...]

Tornádo sa vracia 9. – Nakoniec sa budeme brániť sami

15.09.2025

https://bratislava.zoznam.sk/brutalny-utok-studenta-dobili-v-centre-mesta-musia-ho-operovat-utocnika-prepustili-ludia-maju-strach/ Bratislava sa stala svedkom incidentu, ktorý otriasol miestnymi obyvateľmi. V sobotu napoludnie pri autobusovej stanici a nákupnom centre v Ružinove došlo k útoku na 19-ročného vysokoškoláka. Mladík mal skončiť s fraktúrou lebky, komplikovanou zlomeninou [...]

SR Pečovská Nová Ves, Robert Fico

Premiér Fico ruší pracovný program, dôvody sú zdravotné

18.09.2025 10:25

V Žiline mal dnes predstaviť štátom podporované nájomné bývanie.

SR Bibiana výstava ilustrácia detská bienále Retro BIB BAX

Šéfka Bibiany je prekvapená, že ilustrátori dali košom Bienále a hovorí o politických záujmoch

18.09.2025 10:12

Ilustrátori bojkotujúci BIB 2025 žiadali aj nekompromisné vylúčenie krajín, ktoré sú obvinené z páchania vojnových zločinov.

Bernie Sanders

Prvý americký senátor označil postup Izraela v Gaze za genocídu

18.09.2025 10:03

Senátor židovského pôvodu vyzval na ukončenie americkej spoluúčasti na konflikte.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,217
Celková čítanosť: 10781862x
Priemerná čítanosť článkov: 3352x

Kategórie

Archív