Iba 1. – Iba sa dívať, ako „deti“ do babičky kopú. ..
15. júna 2022 05:37,
Prečítané 3 464x,
elenaistvanova,
IBA
Aké tváre má zlo?
Rôzne.
Je to i ľahostajné sa prizeranie darebáčinám rôzneho druhu s pohodlným „veď čo ja už na tom zmením“.
A tak som rada, že ktosi nebol ľahostajný v prípade, o ktorom píšem.
Natočil video. Privolal políciu.
O prípade píše článok v linku
https://magazin1.sk/deti-na-sidlisku-kopali-do-babicky-a-dospeli-sa-len-prizerali-dokonca-do-nej-hodili-maly-bicykel-video/
Podstatou videa je, že deti na sídlisku kopali do babičky.
Dospelí sa prizerali. Dosť veľké deti to boli na to, aby sa vedeli správať socializovane.
A tak je namieste otázka, že čo z takýchto detí vyrastie. A otázka, či je v poriadku, ak sa spoločnosť prizerá takejto „výchove“.
Elena
25.06.2026
Článok v linku pripomína časy útoku na filde na pokračovanie k minulému blogu https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/832597/prvni-otevreny-rozhovor-o-zasahu-na-ff-uk-rikal-jsem-si-ze-tam-mozna-zustanu-vzpomina-detektiv.html Bola to nesmierne ťažká situácia, lebo záchranári i policajti sami prešli prvotným šokom „je to fakt realita, to čo sme doteraz len [...]
25.06.2026
O obetiach sa mlčí. Vytrácajú sa z našej pozornosti i pamäte – v záplave práv páchateľa vidíme len ich tváre po čine, ich hlasy nepočuť. Zúfalo putujú časom bez stôp vo verejnom priestore – na rozdiel od páchateľov. Páchatelia sú v centre nášho spoločenského záujmu. A tak sa dozvedáte z médií po pomerne krátkej dobe necelých dvoch rokov od činu, [...]
23.06.2026
I tento blog venujem prípadu z Gelnice a jemu podobným. Poedukujem obete. A ešte doplním – aj verejne silne potiahnem túto tému, v prípade násilia, ktoré tu evidentne bolo dlhodobé, musí toto byť priťažujúcou okolnosťou pre páchateľa. Zareagujem na článok Smutná spoveď kamarátky zavraždenej učiteľky Zuzany, ktorý uvádza, že obeť nevedela o tom, kedy ho [...]
Tiež som to nechápala. Kedysi, keď si... ...
Dieťa môže predsa všetko- nesmiete nanho... ...
Celá debata | RSS tejto debaty