Otvorene a verejne 9. – Ako Matovič veľkú chybu urobil. . .

Hovorí sa tuším, že je lepší inteligentný nepriateľ, ako hlúpy priateľ. Že je menej nebezpečný a že nám narobí menej paseky.

Už je to raz tak, veru.

 

Presne na toto som si spomenula, keď som počula o najnovšej akcii bývalého politického hnutia OĽANO. To je tak, keď nemáte okolo seba tvorivých a invenčných ľudí. O inteligencii ani nehovoriac – doplatíte na to, skôr či neskôr. Ako Matovič, povedala som si súcitne – skutočne neviem, ktorý jeho parťák v hnutí ten nový názov hnutia Slovensko vymyslel. Ale vraj padali aj nápady, že Česko alebo Maďarsko. No prosím, nápady hlúpe a bez invencie.

Zauvažovala som, či je ten nápad len chyba v inteligencii autora nápadu, alebo či tí dotyční návrhári Matovičovi skutočne neprajú a chcú mu škodiť. Nápad premenovať sa na Slovensko nebol bohviečo. Čoskoro to sami zistia.

 

To kebyže mňa mal Matovič v tíme, tak názov Vesmír navrhnem. Viete si to predstaviť, že by bol Matovič šéfom Vesmíru? No vidíte, to už znie úplne inak ako to „Slovensko“. Takto si Matovič môže ruku s Rizmanom podať, ktorého si splietli s prezidentom – lebo len kopec trapasov si tým vyrobí. A ak ešte nejakých rozumných voličov si doteraz neodradil, tak tento nápad hnutia im zasvieti červeným varovným svetlom a poutekajú.

 

Elena

 

K diskusii palenque Vôbec sa nečudujem, že Vám sa ten nápad páči a nechápete jeho hlúposť. Keby aspoň Amerika, keď už Old Shatterhand bol – aj to by bol hlúpy nápad, ale aspoň vtipný…

Ťuk 2. – Byť ako Třiprsťák. . .

12.05.2026

Mnohí sa tvária ako veľkí hrdinovia. Ale možno oveľa viac sú malí hrdinovia. Takí obyčajní. Ako mamy sediace v noci pri posteli svojho chorého dieťaťa. Ako chlapec, ktorý vyrába mydielka na finančné prilepšenie pre svojho postihnutého brata už roky. Ako ľudia, ktorí nezištne chodia kŕmiť deň za dňom mačky bez domova. A hej, ako Tříprsťák. Že ho nepoznáte? [...]

To je tak 4. – To je tak, keď voliči „chcú zmenu“. . .

12.05.2026

V živote robíme rôzne výbery, veru rôzne. Výber v štýle „akú zmrzlinu si dám teraz“ obvykle nie je zásadným životným rozhodnutím. Ale iné sú – napríklad výber budúcej profesie či výber partnera – a rozhodne by sme nad ním mali uvažovať dlhšie ako nad výberom tej zmrzliny, že? Rozhodovanie o tom, kto nás má viesť k budúcnosti ako národ, to [...]

To je tak 3. – Dejiny majú veľmi veľa tmavých miest.

12.05.2026

Na niektoré tie tmavé miesta treba zasvietiť. Podivný príbeh o poslankyni Ľubici Karvašovej včerajším ránom na fb plával. Dávam ho sem, aby sme si pamätali ako sa dá historická pravda pretrieť, takže treba nahlas opakovať, že nás oslobodila Červená armáda v 2. svetovej vojne. A že spojenci u nás narobili kopu škody v závere vojny len kvôli ich nenávisti voči [...]

Russia Ukraine War Soldier Army

ONLINE: Rusko stratilo prvého študenta z novej jednotky. Putin straší raketami Sarmat

13.05.2026 06:36

Moskva do nových technologických jednotiek láka mladých ľudí aj študentov.

mazgut-mesterova

Gašpar aj Fico v Moskve rozdelili štúdio: Mažgút a Mesterová sa ostro chytili

13.05.2026 06:00

Začiatok hlavného pojednávania v kauze Očistec opäť otvoril politický spor medzi koalíciou a opozíciou.

Mazurek, Majerský, Migaľ - kandidáti na prešovského župana

Východ bude politickým bojiskom roka. V Prešove ide o veľa a v hre sú veľké mená

13.05.2026 06:00

Rebel z Hlasu, ktorý sa stal ministrom, europoslanec odsúdený za hanobenie rasy a predseda opozičného hnutia, ktorý chce obhájiť mandát.

Trump, Si

Trump a Si vyťahujú karty. Expert: USA a Čína si neželajú priamy konflikt, ale neustúpia

13.05.2026 06:00

Čo sa dá očakávať od návštevy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Číne v dňoch 13. až 15. mája?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,403
Celková čítanosť: 12009066x
Priemerná čítanosť článkov: 3529x

Kategórie

Archív