Založ si blog

Svet plný zázrakov 1. – Dych zázračna. . .

Dýcha na vás zázračno?

Ste vnímaví na nenáhodné náhody – koincidencie? Ja som o nich už párkrát písala, sprevádzajú ma. Stáva sa, že vás úplne ohromí koincidencia, ktorá k vám náhle príde? Mne sa to stáva – a hej, v Prahe som ju dostala ako krásny dar na rozlúčku.

Nie, nie som každý deň beštia roka – a tak sa teraz s vami o ten úžasný okamih podelím.

 

Dych zázračna…

Uvedomujete si také okamihy vo svojom živote?

Nemám teraz na mysli vnímanie krásy každodennosti, ale ozajstné zázračno. To, ktoré vás donúti zhlboka sa nadýchnuť a pokorne skloniť hlavu. Pri ktorom nenachádzate slová. Ktoré vám jasne dáva cítiť tú ruku, ktorá nás vedie…

 

Zámer sveta…

O Zámere sveta uvažujem často. Vnímam ho intenzívne – od jednej pražskej konštelácie ohľadne vzniku sveta mám v sebe pochopenie Pratmy, ako Zámer sveta všetkým preniká. Snáď tú konštelačku raz Vojta spíše a uverejní (čo mi pripomína, že ma Vojta požiadal spísať konšteláciu o Dvojplameňoch – jasné, sľuby vždy plním).

Napadlo mi teraz, aby som sa pozrela spätne na to, ako vnímam Zámer sveta   (napríklad http://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2017/05/08/uprimne-5-nechaj-veci-plynut/ ), samú ma prekvapila tá hĺbka posúvaného. Dávna šamanská múdrosť „nechaj veci plynúť, Zámer sveta sa o to postará“… Ako to vedeli, ako len to všetko šamani vedeli? Som klasický aj experimentálny konštelatér a viem, že teraz ma ťahá ďalšie poznávanie práve šamanskou cestou.

Iste, je ťažké nechať veci plynúť, keď im nerozumieme – a to je na začiatku veľkej zmeny vždy. No práve to nás učí tej najhlbšej dôvere – lebo je ľahké dôverovať známemu, oveľa ťažšie neznámemu. A ak chceme robiť veľké veci, naozaj veľké, musíme sa naučiť načúvať s dôverou práve hlasu neznáma a zveriť sa bezvýhradne ruke, ktorá nás vedie. To je ozajstná odvaha a ozajstná múdrosť, pochopiť že nemusíme rozumieť, lebo nie my to tu riadime.

Svoje životné poslanie napĺňame, a nie organizujeme. Môžeme ho prijať, alebo ho prijať nedokážeme a nenaplníme svoj najvyšší možný potenciál, to je všetko.

Veci sa vždy udejú v pravý čas. Nechať veci ísť svojim tempom neznamená nečinne sedieť, lebo tak ako pole obilia potrebuje slnko a dážď, aby rástlo, potrebujeme pracovať na svojom raste v zmysle pravdivosti, láskavosti a čestnosti. A že ten pravý čas „zožať úrodu“ v zmysle pravého životného poslania prichádza – podobne ako pri tom obilnom láne – nie vždy v júli,   ale u niekoho v marci, u iného v októbri, skrátka presne vtedy, keď sme dostatočne zrelí. Koincidenciami nám Zámer sveta pripomína, že je tu niekto, kto to riadi – a že to s nami vôbec nemyslí zle, práve naopak, robí všetko v zmysle nášho najvyššieho dobra.

 

Áno, to miesto mi prirástlo k srdcu… 

Bolo neďaleko miesta, kde sme mávali výcvik. Prichádzala som tam zakaždým pri mojich konštelačných pražských víkendoch – obvykle skoro ráno, dotkla som sa dlaňou múrov a cítila som zvláštne prepojenie.

Aj rozlúčiť som sa tam zašla v posledné pražské výcvikové ráno – ťahalo ma to ísť až dozadu, do kúta, k malým bočným dverám. A na schode pri nich som našla gaštan.

Nie, nie je tam žiadny gaštanový strom, v širokom okolí nie sú.

 

Záverom…

Privádza to k hlbokej dôvere vedieť, že Zámer sveta nám natoľko rozumie.

 

 

Elena  3.10.2018

 

P.S:: Fotografie sú moje. A to je ten môj gaštan – ozaj, aj to pierko som pri ňom našla.

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Lebo 6. – Upokojovači. . .

21.05.2024

Čo by ste si mysleli o odborníkovi, ktorý by týranej obeti začal vykladať, aby s agresorom nastolila dobrý vzťah, aby s ním uzavrela zmier. Aby už nepripomínala, že jej ublížil a tvárila sa, že to je všetko preč. Asi by ste si poťukali po čele, a pouvažovali, že ktovie ako si ten fušer školu spravil. Situácia v našej spoločnosti je presne taká, ako v spomenutom [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,881
Celková čítanosť: 9107290x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Kategórie

Archív