Založ si blog

Odpovede 1. – Niečo ako láska. . .

Valentín sa lepí na nás. Už-už nám dýcha na krk.

Niektorí sa tomu radujú, lebo veď láska je v živote dôležitá, dať jej v ten deň jasný význam sa im páči – a vyjadriť ju nejakým darčekom pokladajú za príjemné.

Iní ho odháňajú od seba ako dotieravého zablateného psíka – taký falošný cudzí zvyk odkiaľsi prišiel, láska by mala kráčať s nami deň za dňom, a nie „zrazu ju objaviť“ v jeden deň a na jeden deň – odmietajú tlak „valentínskeho darčekovania“.

Nech každý „valentínuje“ ako chce, pre mňa je ten deň príležitosťou v blogu pouvažovať o hodnote lásky.

 

Láska…

Vraj je zložitá, niektorí to tvrdia.

Ja si myslím, že láska patrí k tým základným veciam života, ktoré sú vo svojej podstate jednoduché.

Stretneš človeka, ktorého miluješ a zvolíš si ho za partnera. Stojíš pri ňom v dobrom a zlom. Navždy a stále. Jeden či jedna na celý život. Bodka. Koniec.

 

Láska…

Vraj je len jediná pravá, niektorí to tvrdia.

Nemyslím si, že by striedanie partnerov či partneriek v živote svedčilo o láske a schopnosti lásky. Nanajvýš o prelietavosti a zamilovanosti. Z predstavy, že ľudia s niekým skúšajú chodiť a žiť – „či im to vyjde“ – mi je akurát tak smutno. Nie, lásky v tom nie je ani zrnko, ani len k sebe nie. Lebo ak mám rada úprimne seba, neuspokojím sa s lacnou náhradou lásky. A ani neexperimentujem so svojim životom – je pre mňa príliš cenný na to, aby som ním šla štýlom pokus a omyl, pokus a omyl, pokus a omyl. Chcem budovať „dom na skale, nie na piesku“, vážim si hodnotné veci, stále v čase – a dávam vo vzťahoch dôraz na kvalitu, nie na kvantitu.

To, že niektorí ľudia dnes preferujú lacné náhrady vzťahov a nemajú v úcte tradičné hodnoty ako rodina, nič nemení na mojom názore. Je to o nich, nie o mne. Takým ľuďom je zbytočné hodnoty vysvetľovať, nechápu ich – nemajú úctu k tomu, čo budujú iní roky, ani k bolesti cudzích detí, sú egoisticky zameraní len na uspokojovanie svojich potrieb. Nedochádza im ani, že v konečnom dôsledku na ich nečestnosť doplatia najviac ich vlastní blízki, lebo svojim deťom a vnúčatám nechávajú ako hodnotový odkaz

  • buď že oni sami boli čiernou ovcou rodiny, ktorej príklad nasledovať neradno,
  • alebo že sú vzorom a rodinnou normou, takže v ich rodine je normálne žiť nečestne, bezohľadne, bez morálnych hodnôt, byť neverný a podvádzať, klamať….

Šťastím pre takých ľudí je akurát to, že žijú ako jednodňovky v bezprostrednom užívaní si a nevidia tak prenikavo do budúcnosti – svojim spôsobom šťastní, a svojim spôsobom hlboko nešťastní.

 

Láska…

Vraj je, niektorí to tvrdia.

 

Elena   13.2.2020

 

K diskusii   Nie, ako vdovec či vdova predsa stojíš pri partnerovi až do smrti. Ak si niekto nájde partnera po smrti pôvodného partnera, je to prirodzený vývin života, tam si dostál svojmu životnému záväzku. Je to niečo úplne iné ako striedanie partnerov. Neviem či chápeš ten rozdiel?

Naozaj 3. – V krajine dúhy. . .

22.06.2024

Pokojný dážď kropil dnes Prednú Horu. Spomenula som si na minulý piatok – po celodennom dažďovaní zatiahnutá obloha navečer zjasnela a v trhajúcej sa šedi žiarila blankytná modrá. Dúha náhle rozprestrela farby oblohou. Ticho mrholilo. Z pôvodne tenučkého, krehkého bledodúhového mosta, klenúceho sa od protiľahlých kopcov kamsi do úbočí ku Muránskej Hute, [...]

Téééda 7. – Zástupcovia KDH, nezabúdajte, Boh sa díva. . .

20.06.2024

Síru tu podaktorí pľujú, že si Kotlár dovolil povedať, že u nás situácia s kovidom nenaplnila kritériá pandémie. Ako píše článok v linku https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/714405-21-tisic-obeti-kotlar-tvrdi-ze-ziadna-pandemia-nebola-majersky-sns-prerastla-dolinkovej-cez-hlavu/ KDH zdôrazňuje potrebu zodpovedného a odborného prístupu k zdravotníckym otázkam a vyzýva [...]

Téééda 5. – Život za dve tisícky. . .

16.06.2024

Aká je hodnota života – kladieme si niekedy otázku. Obvykle v situácii, kedy nám osud túto hodnotu zvýznamní na našom vlastnom zdraví, alebo zdraví niekoho blízkeho. Pani Caroline Warner si otázku kladie dnes kvôli čiernobielejmačičke v Partizánskom na sídlisku Šípok nájdenej. Sú potrebné dve tisícky na jej záchranu. Ale dnes. Caroline Warner 1 [...]

otáznik, výkričník, pravopis, pravidlá, slovenský jazyk, interpunkcia

KVÍZ Kamarátite sa s yspilonmi? Kedy sa píše mäkké i, kedy tvrdé? Otestujte si vedomosti z gramatiky

23.06.2024 09:00

Potrebujeme vedieť ypsilony? Ovládať svoj materinský jazyk by malo patriť medzi základné vedomosti. Otestujte sa.

vojna na Ukrajine, Časiv Jar

Expert z vplyvného amerického think tanku: Kyjev by sa nemal snažiť dostať do NATO a Biden by to mal prestať zvažovať

23.06.2024 08:45

Christopher Chivvis z think tanku Carnegie Endowment for International Peace v článku pre The Guardian o tom, ako môže Ukrajina skutočne vyhrať vojnu.

Donald Trump

Trump už má v hlave meno kandidáta na viceprezidenta

23.06.2024 07:30

Donald Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta v novembrových voľbách šéfa Bieleho domu.

lokalizovanie telefónu, mapy, navigácia, mobil, smartfón, Google Maps

Google vymazal z máp pozmenené fotografie rakúskych lokalít, ktoré tam dali klimatickí aktivisti

23.06.2024 06:59

Environmentálni aktivisti z hnutia Posledná generácia upravili fotografie pomocou umelej inteligencie tak, aby upozornili na potenciálny vplyv zmeny klímy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,897
Celková čítanosť: 9193217x
Priemerná čítanosť článkov: 3173x

Kategórie

Archív