Špiny vyše hlavy 7. – Ničenie cintorína v priamom prenose. . .

Partia mladistvých sa vybrala ničiť cintorín v Kunovej Teplici pri Rožňave. A ešte si to aj natáčali a uverejnili. Jeden z nich skákal po hroboch, roztĺkal čo mu prišlo pod ruku, ako ukazuje video v linku

https://www.youtube.com/watch?time_continue=117&v=jgrzPNcB4Gk&feature=emb_title

ktoré nájdete i s detailmi v článku

https://magazin1.sk/neprisposobivi-mladici-pri-roznava-s-usmevom-na-tvari-demoluju-cely-cintorin-video/

Mnoho ľudí sa síce pohoršuje, ale majú obavu o takom prípade verejne hovoriť, aby neboli obvinení z rasizmu nebodaj.

Lebo tým smerom sa podaktorí snažia zamiesť akúkoľvek kritickú výhradu voči niektorým neprispôsobivým rodinám.

Lenže táto situácia nie je o rasizme –  lebo i v nie ľahkej finančnej situácii žije kopa spoluobčanov nerómskych aj rómskych slušným životom.

 

Televízia JOJ následne priniesla informáciu, páchateľ z videa má 13 rokov. Takže údajne nie je jasné, aký trest páchatelia  – boli s ním viacerí – dostanú.

https://precitaj.si/13-rocny-juan-hrdinsky-znicil-25-hrobov-teraz-place-do-kamery-a-prosi-o-odpustenie/

V nahrávke páchateľ  poplakáva – že aby mu prepáčili.

Údajne bol pod vplyvom alkoholu, ako tvrdil – na videu rozhodne výraznejšie opitý nepôsobí –  ale ak popíja, potom je tam namieste i paragraf o umožnení záhaľčivého spôsobu života, ohrozovania mravnej výchovy dieťaťa a výchovného zanedbania uplatniteľný v konaní voči rodičom. Rodičia musia každopádne niesť zodpovednosť za konanie svojho nezletilého dieťaťa podľa mňa – lebo benevolencia v týchto prípadoch vedie len ku ďalším problémom. Nedajte sa v takýchto prípadoch zavádzať tvrdením, že páchateľ je mladistvý a nedá sa nič voči nemu robiť. Lebo dá. Náhradu škodu sú povinní zaistiť rodičia. Polícia už vraj údajne začala stíhanie vo veci. Lenže ako riešenie prípadu skončí – konštatovaním že rodina nemá peniaze na zaplatenie priestupku, lebo nepracujú – a ich nevychované deti budú vystrájať ďalej?

Lebo toto je o nevychovanosti. Je to smutná vizitka zanedbania rodinnej výchovy, ak svoje deti tie rodiny nenaučili úcte ku mŕtvym. 

 

 

Elena

 

Pamätaj 6. – Tak akými zákonmi sa ideme riadiť na Slovensku?

01.06.2026

Zdá sa vám zvláštna táto otázka v tejto chvíli? No možno po prečítaní dnešného blogu názor zmeníte. Šimečka sa rozhodol naše zákony ignorovať. Podľa predsedu PS budú aj naďalej presadzovať vo svojom programe uznanie homosexuálnych manželstiev pármi rovnakého pohlavia. Súvisia s tým samozrejme aj adopcie detí. Zároveň nevidí problém v tom, že ignorujú [...]

Pamätaj 5. – Klamár, klamár. . .

31.05.2026

Možno si spomínate na prípad policajného ostrostrelca, ktorého dokonca súd pustil na slobodu, lebo ho oklamal, že sa stará o tri postihnuté deti. Zabil pána, ktorý sa prechádzal so psom. I ten mal deti, predstavte si – ktože ich poľutoval? Opakovane som písala o tom počine a faktoch okolo neho. Príbeh o tom, ako vraj nechtiac stlačil spúšť len tak nabitej zbrane, ktorú [...]

Pamätaj 4. – V Malinove najnovšie. . .

30.05.2026

Akosi tu pribúda spratkov, ktorí ubližujú. Neviem či tí rodičia sú natoľko výchovne zanedbávajúci deti, alebo či sa taká ťažká patológia nesie v rodinách, nejaké degenerovanie genetické. Nie, nie je normálne, ak tu spratkovia páchajú brutálne činy – nemožno to skryť za pubertu a detské výčiny, ani za nehody a náhody. Za dieťa zodpovedá rodič, i za škody [...]

F-16 / Stíhačka /

Mimoriadny vzdušný duel zachytený na videu: F-16 zničila jednu z najnebezpečnejších ruských zbraní

03.06.2026 13:15

Na ukrajinskom fronte došlo opäť k udalosti, ktorá ukazuje rastúcu úlohu západných stíhačiek F-16 v protivzdušnej obrane krajiny.

Štrasburg

Europoslanec zažil nočnú moru. Po ubytovaní v špinavom štrasburskom hoteli skončil v rukách lekárov

03.06.2026 12:34

Prípad opäť oživil dlhodobú kritiku pravidelných nákladných presunov Európskeho parlamentu medzi Bruselom a Štrasburgom.

huliak

Huliak so zonáciou nesúhlasí. Musím však zahlasovať za, prekvapuje

03.06.2026 12:28

Je to tak od stola urobené fixkou na mape, zhodnotil minister.

pápež Lev, žena, bariéra, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Incident s pápežom Levom, žena prerazila cez bariéru

03.06.2026 12:25

Žena preliezla zábrany na Námestí svätého Petra, keď sa pápež Lev v stredu viezol pred davom vo svojom papamobile.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,419
Celková čítanosť: 12113564x
Priemerná čítanosť článkov: 3543x

Kategórie

Archív