Založ si blog

Čooo 9. – Fakticky ekologicky. . .

Zelená vlna sa valí svetom.

Musíme svet zachrániť – a tak opatrenia Európska únia hádže, akoby tam v europarlamente ktosi celoročné zásoby koksu za mesiac minul.

 

Zachraňovať planétu? A veď iste, ja mám les a kvietky rada, aj zvieratká – a dokonca i kamene majú poličku v mojom srdci. Tak, Pachamama, poďme na to. Zbieram gaštany a sadím ich už pár rokov. Aj jablkové semienka začínam sadiť, nech zeleň pribúda.

Akurát že tie podaktoré opatrenia Európskej únie sú nezmyselné. Rozhodne som za zmenu dopravy bežnými autami na dopravu na bicykloch či na elektrokolobežkách, lebo na elektroautá mnohí mať nebudú. Aj rikše a koče môžeme zaviesť, v tom som naklonená dohode s EÚ.

Ale prestať kúriť drevom a uhlím, či plynom a všetky budovy efektívne zatepliť, platiť ekodane z kadečoho?  Pokladám tie opatrenia za nerealistické. Verím tomu – ako vyhlasujú podaktorí – že by nás to ožobračilo a mnohých pripravilo aj o strechu nad hlavou. Nemôžem s nimi súhlasiť.

Ale zato – veď ma poznáte, nikdy nekritizujem len tak naprázdno – mám samozrejme poruke niekoľko oveľa efektívnejších nápadov. Bezodkladne a  bezodplatne.

 

Takže namiesto tých eurobludov navrhujem, aby sme leteckú dopravu úplne zrušili, obmedzíme dopravu osobnými autami – bicykle a kolobežky namiesto toho budú v doprave zavedené. Necháme samozrejme sanitky, a pridáme autobusy. Emisie pôjdu prudko dole, rozhodne viac ako z kúrenia drevom u nás. A tiež – viete si predstaviť, ako prezidentka pôjde napríklad na summit do USA? Na bicykli zájde niekam do Španielska alebo Talianska, a potom sa bude plaviť loďou do USA a po summite rovnako späť. Táto krajina bude oázou pokoja.

Takisto aj tie emisné povolenky, tie by boli strašne drahé – povedzme si otvorene. Odteraz ekologicky úsporné veci musíme nakupovať. Tak začnime tými stíhačkami z USA, tie zožerú veľa benzínu leteckého a emisií vyplodia. Ja osobne som síce presvedčená, že prinajmenšom väčšina z nich pôjde rovno na drahú Ukrajiinu a my ich budeme len desaťročia splácať, ale nemôžeme riskovať – čo keď nejaký jeden či dva z tých krápov zostanú aj nám?  Nemôžeme riskovať – musíme skrátka USA požiadať, aby nám poslali ekologickú verziu tých krápov, buď na elektriku ako elektroautá musia byť, alebo potom na pedále, ako bicykle. Alebo teda neviem, však nech ponúknu nejakú inovatívnu ekologické verziu – možno na zelené palivo, napríklad trávu.

A to isté všetky tie vojenské výzbroje, ktoré nám tu Naď sáčkuje – kadejaké vojenské autá a tanky – všetko prísne ekologicky treba nastaviť. Žiadne neekologické palivá nesmú mať, chránime planétu. Požiadavku dáme presne ako pri tých amerických stíhačkách – elektromobilné, alebo na pedále ako bicykle. Však slovenskí vojaci si aspoň kondičku zlepšia – keby nás náhodou napadli Maďari alebo Rusi niekedy, aby boli pripravení, v dobrej kondícii.

 

Som tiež rozhodne za to, aby sme zaviedli emisné limity na vojenské lode a ponorky. My ich našťastie nemáme, ha-ha, o to ľahšie môžeme také opatrenia navrhovať.

Tiež som za to, aby nám šli príkladom tí, ktoré sú na čele štátu – nie v ekologizácii domov, lebo na to z luxusných platov majú. Ale v ekosprávaní – takže žiadne vládne limuzíny, ale vlakom a na bicykloch majú naši vládni predstavitelia putovať všade.

 

A teraz vážne – europoslanci idú v päťdesiatke do dôchodku s deväťtisícovými dôchodkami? Ako odmena za to, že odhlasujú špinavosti proti nám?

Ľudia, naozaj chcete mlčať a prizerať sa tomu, ako nás tí lumpi v europarlamente tými chorými opatreniami ožobračujú?

 

 

Elena

 

Lebo 8. – Som za to, aby sme vystrelili na Ukrajinu jednu raketu na jej obranu. . .

29.05.2024

Blanár rázne odmietol vystreľovanie rakiet proti Rusku z nášho územia, ako píše článok v linku https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/vydeseny-minister-blanar-razne-zakrocil-rakety-nasom-uzemi-ziadnom-pripade Jeho jasný a nekompromisný postoj sa mi páči. Na druhej strane ale je vyhlásenie či výzva či vyjadrenie Dzurindu – aby sme vystreľovali rakety z nášho [...]

Naozaj 1. – Ako oblaky. . .

27.05.2024

Píšem často blogy aj s politickými témami, no v skutočnosti politika u mňa z hľadiska záujmu má mínusové hodnoty. Keby to bolo na mne, moja vodnárska duša by zariadila svet, v ktorom by neboli žiadne štáty, a hrabivci by nemali nahrabané majetky. Putovali by sme každý kam nás len oči povedú, voľne a bez akýchkoľvek obmedzení. Ako oblaky. Oblaky sú v mojom [...]

Lebo 7. – Bude bez milióna a bez fúzov? Veru nie.

22.05.2024

Nuž, tomu sa hovorí chlapské slovo. Zaujímavú stávku vyhlásil český lekár, ktorý pracuje vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe, ako uvádza článok v linku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bludny-balvan-za-ivermektin-Vse-jinak-Vsadim-se-o-milion-Je-tu-studie-755683 Bludný balvan, udelený členke Rady ČT za ivermectin ho pohol k činu. Stratil už trpezlivosť s [...]

Peter Pellegrini

Prieskum SANEP o dôvere k politikom: Len jednému viac ľudí dôveruje ako nedôveruje

30.05.2024 07:00

Zuzana Čaputová je stále v prvej trojke politikov s najväčšou dôverou, Ivan Korčok je na tom lepšie ako Michal Šimečka, vyplýva z prieskumu SANEP-u.

Európsky parlament / EP /

Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné

30.05.2024 07:00

Poslancov zo Slovenska do Európskeho parlamentu by podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP poskladalo šesť politických strán.

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10, aktualizované: 08:29

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,882
Celková čítanosť: 9115683x
Priemerná čítanosť článkov: 3163x

Kategórie

Archív