Založ si blog

Čooo 9. – Fakticky ekologicky. . .

Zelená vlna sa valí svetom.

Musíme svet zachrániť – a tak opatrenia Európska únia hádže, akoby tam v europarlamente ktosi celoročné zásoby koksu za mesiac minul.

 

Zachraňovať planétu? A veď iste, ja mám les a kvietky rada, aj zvieratká – a dokonca i kamene majú poličku v mojom srdci. Tak, Pachamama, poďme na to. Zbieram gaštany a sadím ich už pár rokov. Aj jablkové semienka začínam sadiť, nech zeleň pribúda.

Akurát že tie podaktoré opatrenia Európskej únie sú nezmyselné. Rozhodne som za zmenu dopravy bežnými autami na dopravu na bicykloch či na elektrokolobežkách, lebo na elektroautá mnohí mať nebudú. Aj rikše a koče môžeme zaviesť, v tom som naklonená dohode s EÚ.

Ale prestať kúriť drevom a uhlím, či plynom a všetky budovy efektívne zatepliť, platiť ekodane z kadečoho?  Pokladám tie opatrenia za nerealistické. Verím tomu – ako vyhlasujú podaktorí – že by nás to ožobračilo a mnohých pripravilo aj o strechu nad hlavou. Nemôžem s nimi súhlasiť.

Ale zato – veď ma poznáte, nikdy nekritizujem len tak naprázdno – mám samozrejme poruke niekoľko oveľa efektívnejších nápadov. Bezodkladne a  bezodplatne.

 

Takže namiesto tých eurobludov navrhujem, aby sme leteckú dopravu úplne zrušili, obmedzíme dopravu osobnými autami – bicykle a kolobežky namiesto toho budú v doprave zavedené. Necháme samozrejme sanitky, a pridáme autobusy. Emisie pôjdu prudko dole, rozhodne viac ako z kúrenia drevom u nás. A tiež – viete si predstaviť, ako prezidentka pôjde napríklad na summit do USA? Na bicykli zájde niekam do Španielska alebo Talianska, a potom sa bude plaviť loďou do USA a po summite rovnako späť. Táto krajina bude oázou pokoja.

Takisto aj tie emisné povolenky, tie by boli strašne drahé – povedzme si otvorene. Odteraz ekologicky úsporné veci musíme nakupovať. Tak začnime tými stíhačkami z USA, tie zožerú veľa benzínu leteckého a emisií vyplodia. Ja osobne som síce presvedčená, že prinajmenšom väčšina z nich pôjde rovno na drahú Ukrajiinu a my ich budeme len desaťročia splácať, ale nemôžeme riskovať – čo keď nejaký jeden či dva z tých krápov zostanú aj nám?  Nemôžeme riskovať – musíme skrátka USA požiadať, aby nám poslali ekologickú verziu tých krápov, buď na elektriku ako elektroautá musia byť, alebo potom na pedále, ako bicykle. Alebo teda neviem, však nech ponúknu nejakú inovatívnu ekologické verziu – možno na zelené palivo, napríklad trávu.

A to isté všetky tie vojenské výzbroje, ktoré nám tu Naď sáčkuje – kadejaké vojenské autá a tanky – všetko prísne ekologicky treba nastaviť. Žiadne neekologické palivá nesmú mať, chránime planétu. Požiadavku dáme presne ako pri tých amerických stíhačkách – elektromobilné, alebo na pedále ako bicykle. Však slovenskí vojaci si aspoň kondičku zlepšia – keby nás náhodou napadli Maďari alebo Rusi niekedy, aby boli pripravení, v dobrej kondícii.

 

Som tiež rozhodne za to, aby sme zaviedli emisné limity na vojenské lode a ponorky. My ich našťastie nemáme, ha-ha, o to ľahšie môžeme také opatrenia navrhovať.

Tiež som za to, aby nám šli príkladom tí, ktoré sú na čele štátu – nie v ekologizácii domov, lebo na to z luxusných platov majú. Ale v ekosprávaní – takže žiadne vládne limuzíny, ale vlakom a na bicykloch majú naši vládni predstavitelia putovať všade.

 

A teraz vážne – europoslanci idú v päťdesiatke do dôchodku s deväťtisícovými dôchodkami? Ako odmena za to, že odhlasujú špinavosti proti nám?

Ľudia, naozaj chcete mlčať a prizerať sa tomu, ako nás tí lumpi v europarlamente tými chorými opatreniami ožobračujú?

 

 

Elena

 

Dalasair 11. – V tichu. . .

29.05.2023

Krik som potlačila hlboko vo svojom vnútri. Telefón som držala v ruke, bezmyšlienkovite som ho zvierala. Pocit hlbokého prázdna, ako v situácii, kedy mi oznámili, že zomrel môj syn. Máš tu kopy lumpov, ktorých by si mal likvidovať od rána do večera, aby sa svetu uľavilo od zla – a namiesto toho je mŕtva nežná a krásna Izinka – povedala som Zámeru sveta. [...]

Hm 3. – Vrahyňa Božka. . .

27.05.2023

Prepustili na slobodu „Brutálnu Božku“ – ako médiá nazvali vrahyňu. V súvislosti s tým prípad dvoch brutálne utýraných bezdomovcov zarezonoval niektorými médiámi na Slovensku. Vražda sa odohrala v roku 1997 – a tých dvoch bezdomovcov utýrali 4 ďalší bezdomovci skutočne hrozným spôsobom, Smiali sa na tom, ako ich obete kričia od bolesti, detaily [...]

Hm 2. – Ešte stále nedopovedaný príbeh z Revúcej. . .

26.05.2023

Začína to rozprávkovo, tak ako začínajú rozprávkové príbehy. Bolo raz jedno šteniatko. Volalo sa Lola. Ibaže pokračovanie príbehu rozprávkové nebolo. Tu nájdete aj jej príbeh. Áno, to je ono, na tej druhej fotografii. Obe fotky sú prevzaté z fb stránky Zápisky z mŕtveho útulku. https://www.facebook.com/profile.php?id=100089447576117 Fakty sú [...]

Demokrati

Hegerovi Demokrati sa spájajú s ďalšou stranou. Dostane ich do parlamentu?

05.06.2023 12:01, aktualizované: 12:15

V predvolebných prieskumoch sa Demokrati pohybujú okolo troch percent.

Senior

Žijú tam len ľudia s Alzheimerom. Francúzska obec je experiment v boji proti tomuto ochoreniu

05.06.2023 12:00

"Prvé výsledky sú celkom sľubné," hovorí profesorka Hélène Amievaová, ktorá projekt vedie.

Cherson / Bilboard / Plagát / Ruská propaganda /

Cieľom ruskej propagandy je osloviť nerozhodnutých, varujú policajti

05.06.2023 11:45

Ruská propaganda používa naratívy s cieľom dať konkrétnej skupine ľudí to, čomu už dávno sama verí.

Gröhling

Štát preveruje tri firmy za predaj diplomoviek. Pokuty budú pre ich biznis likvidačné

05.06.2023 10:50

Ak vysoká škola odhalí, že diplomovku pre študenta napísal niekto iný, môže mu odobrať titul.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,585
Celková čítanosť: 7954802x
Priemerná čítanosť článkov: 3077x

Kategórie