Ale nooo 4. – A čo bude nasledovať, pán Korčok, ak vyhlásime športovcov v Rusku hrajúcich za zločincov?

Sú športovci hrajúci v Rusku zločinci?

Táto otázka a odpoveď na ňu nám umožní vidieť ako sa Slovensko pohne ďalej.

Lebo buď budeme pritakávať Korčokovi v jeho usalink postoji, že žiadny športovec, ktorý hrá v Rusku, nás nesmie reprezentovať, alebo pritakáme Pellegrinimu, že hrať môžu.

 

Korčok nám svojimi krokmi ukazuje viac ako by chcel. Vravím od začiatku, že je karieristický, pokrytecký a bezohľadný – tieto označenia som používala od chvíle, kedy natiahol paráty po prezidentskej funkcii.

A ukázalo sa, že nie až tak chybne som ho takto označila. Výjazd na školy, vláčenie sa do ulíc – iste, kandidáti na prezidenta sa môžu zviditeľňovať, no spôsob akým to robia o nich kadečo prezrádza.

Skutočne si neviem predstaviť, že by bol dobrým a ľudsky kvalitným prezidentom. Narobil by nám tu akurát iba kopu zla.

A jeho postoj ku športovcom to potvrdzuje.

 

Odhliadnime teraz od tých dvoch prezidentských kandidátov a ich vyhlásení k téme. Položme si otázku sami a povedzme otvorene odpoveď – ste proti tomu, aby naši športovci, ktorí hrajú v Rusku, mohli reprezentovať Slovensko?

Svojho času takto vystrájali v Afrike. V Rwande – veru presne pred 30 rokmi, v roku 1994.

Pri masových vraždách tam zahynulo vyše 800 000 Tutsiov – takmer 3/4 ich celkového počtu v krajine – ktorých vraždila skupina Hutuov. Táto veta ale zďaleka nevystihuje to, čo sa tam dialo.

Prečítajte si knihu Tvrtka Vujityho Posledná cesta do pekla

písala som o nej v blogu

https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2016/08/28/hlas-dna-11-vrazdiace-deti/

Došli v tej nenávisti tak ďaleko, že vraždili i kňazi v kostoloch, že matka rozrezala vlastné brucho a zabila svoje nenarodené dieťa  – tak ťažko zdehumanizovali „tých druhých“.

Samozrejme aj tam sa našli odvážni a čestní ľudia, ktorí sa snažili zachraňovať ľudské životy – https://www.bbc.co.uk/news/special/2014/newsspec_6954/index.html.

 

No čo, vyhlásite športovcov hrajúcich v Rusku za našich nepriateľov?

Ak zakážeme športovcom, ktorí hrajú v Rusku, reprezentovať Slovensko, čo bude ďalší krok? 

Vysťahujeme zo Slovenska ich rodiny? 

Začneme kontrolovať antikvariáty a zakážeme predávať ruských klasikov? Spálime ich knihy na námestí? 

Alebo to zrýchlime a začneme rovno utĺkať tých, ktorí majú manžela či manželku, či akýchkoľvek ďalších príbuzných s ruskou národnosťou, ako v tej Rwande?

 

Kde sa chcete zastaviť, pomátanci? 

 

Elena

 

Aaaach 7. – Ako si policajt kľúčnu kosť sám zlomil. . .

20.04.2026

Povedzte mi, za čo slopú ľudia, ktorí nemajú nijakú stabilnú prácu a žijú zo sociálnej podpory? Viem to i ja dobre, každý mesiac v čase dávok sa po osadách popíja, pospevuje a vystrája. Míňajú peniaze, ktoré by rodiny mali mať na celý mesiac na živobytie a z čoho by mali hradiť svoje životné náklady. Pri tom socdávkovom popíjaní robia neplechu. Tento raz to [...]

Aaaach 6. – Presne takého by i Putin vybral. . .

17.04.2026

Noooo, reči o tom ako Rusi do maďarských volieb zasahovali, šírila u nás opozícia. Zatiaľ Maďari len podozrenie na ukrajinských špiónov riešia https://www.facebook.com/reel/1496785211906622/?s=single_unit no ale ktovie, Možno niečo na tom bude, povedala by som si – na Putinovom mieste by som Orbánovi presne takého protikandidáta postavila, aký im tam vyhral. Lebo niekedy [...]

Tak naozaj 8. – Len pár krokov. . .

17.04.2026

Predvčerajším popoludním sa bus vliekol krajinou, v ktorej beloba strání pútala zrak. Je čas rozprávkovo rozkvitnutých divokých jabloní, čerešní, trniek, kotrbok. Čas lupeňov nežne poletujúcich vetrom. Čas tichého volania vkročiť do tej nádhery. Tomu hlasu som ani ja neodolala. Zakotvila som u dcéry a na druhý deň sme vyrazili za tým hlasom ďalej. No kam inam [...]

Most Kaluza KSK  6

Mostom na východe hrozí kolaps, kraje ich nestíhajú opravovať. Problémom sú chýbajúce peniaze

21.04.2026 07:30

Stav mostov na východe je žalostný, Najvyšší kontrolný úrad dvíha varovný prst.

Trump, Zelenskyj

ONLINE: Je neúctivé, že Kushner a Witkoff boli v Moskve a v Kyjeve ešte nie, kritizoval Zelenskyj

21.04.2026 07:00

Witkoff a Kushner predtým niekoľkokrát cestovali do Moskvy na rokovania s prezidentom Vladimirom Putinom.

SR Bratislava politika vláda 19. schôdza BAX

Amnesty kritizuje Slovensko za novelu ústavy, upozorňuje na globálnu ľudskoprávnu krízu

21.04.2026 06:40

Ústavné zmeny v roku 2025 oslabili medzinárodné záväzky Slovenska v oblasti ľudských práv a prehĺbili diskrimináciu osôb z komunity LGBTI.

Takaičiová

Japonsko uľahčí vývoz zbraní, médiá hovoria o zásadnej zmene povojnovej politiky

21.04.2026 06:26

Japonsko od konca druhej svetovej vojny presadzuje pacifizmus.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3,381
Celková čítanosť: 11845794x
Priemerná čítanosť článkov: 3504x

Kategórie

Archív